הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"רציתי את בניון כמנהל הטכני, והדבר לא הסתייע"

לאחר חתימתו של ווילי רוטנשטיינר כמאמן הנבחרת, יו"ר ההתאחדות חסון דיבר: על פרשת אצילי ומיכה ("אם יוחלט שהם מתאימים, נידרש לכך"), על סאגת בן חליפה ("לא נזוז בס"מ מהתקנון, לא תהיה שום פשרה") - וגם: "נשאף שהמנהל המקצועי יעבוד לשנים, לא כמאמן"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  25.01.21 - 12:52
תחילת כתבה

נבחרת ישראל התחילה רשמית את קמפיין מוקדמות המונדיאל: היום (שני), קיימה ההתאחדות לכדורגל מסיבת עיתונאים מיוחדת לרגל חתימתו של המאמן, ווילי רוטנשטיינר, בו התייצבו ליד המיקרופונים האוסטרי - והיו"ר אורן חסון, שבהופעה נדירה דיבר בפתיחות על לא מעט נושאים שנמצאים על הפרק מבחינת ההתאחדות לכדורגל.

הנושא העיקרי שעמד על הפרק הוא סוגיית המנהל הטכני הבא של נבחרות ישראל. מי שהוזכר תכופות בתור מועמד לתפקיד, שהתייתם לאחר מינויו של רוטנשטיינר למאמן הלאומי, הוא יוסי בניון - והיו"ר חסון מאשר שהיו דיבורים עם כדורגלן העבר: "בקרוב נמנה מנהל טכני", הוא אמר, "אנחנו מקדישים הרבה מחשבה מי זה יהיה, אני מאשר שדיברתי עם בניון והדבר לא הסתייע. השאיפה היא שהמנהל הטכני יהיה ישראלי, יעבוד לשנים - ויבין שהוא לא המאמן, אלא מישהו שיעבוד עם הנבחרת הצעירה ומטה".

בנוסף, חסון התייחס גם לסאגת עומר אצילי ודור מיכה ולשאלה מעניינת: האם, בהינתן האפשרות המקצועית, יוכלו לקבל זימון לנבחרת ישראל, לאחר מעורבותם בפרשת הקטינות? היו"ר היה מסוייג: "בקמפיין הקודם זה לא היה רלוונטי. אם וכאשר נידרש לסוגיה הזאת, והמאמן יחליט שהם ראויים לסגל, נלמד את האירוע ונבדוק לעומק. אני את הסיפור מכיר בעיקר מהתקשורת, אבל ברור מעל הכל שהנפגעות הן הנערות".

גם הסאגה סביב בית"ר ירושלים, וסוגיית העברות הבעלות לאיש העסקים חאמד בן חליפה, עלתה על השולחן - והפעם, ליו"ר ההתאחדות היתה עמדה נחרצת: "אנחנו לא נזוז מילימטר מהרף והקריטריונים שנדרשים בהעברת זכויות. לא רוצה להיכנס לפרטים, מה שאתם לא יודעים - עדיף שיישאר בוועדה. כדי להיות בעלים יש תקנון, וכל בעלים יצטרך למלא את הוראות התקנון, ולא תהיה שום פשרה".

לצידו של חסון, עמד מאמן הנבחרת שפרש את משנתו לגבי הקמפיין הקרוב: "המטרה שלנו היא לקדם את ישראל בדירוג העולמי של פיפ"א, שבסוף הקמפיין הזה נוכל לעלות דרג במוקדמות היורו; לשפר את ההגנה שלנו ואת משחק המעבר; לתת פלטפורמה לשחקנים הצעירים, כפי שעשו מנור סולומון ושון וייסמן; ובעיקר להיות נבחרת שלא מוותרת עד הסוף, שתמיד תתן הכל בשביל האזרחים והמדינה".

שאלה נוספת שעמדה על הפרק היא שאלת ליאור רפאלוב - העובדה שאחד ה"ליגיונרים" הכי בכירים של הכדורגל הישראלי, שעבר עונה נהדרת בבלגיה ואף זכה בתואר "כדורגלן השנה" במדינה, אינו חלק מהנבחרת. "אני מברך את רפאלוב על הפרס הזה", אמר רוטנשטיינר, "אני תמיד מנסה לזמן את השחקנים הטובים ביותר לקראת המשחק הקרוב, לדעתי ולדעת הצוות שאיתי. לכל שחקן הדלת פתוחה - ואם אזמן את רפאלוב, לא תהיה בינינו שום בעיה אישית".

גם ביברס נאתכו נותר כסוגיה: האם קפטן הנבחרת ימשיך לעוד קדנציה, לאור השמועות המתרבות על הצערה בנבחרת? "נאתכו הוא הקפטן שלנו, והיתה לי שיחה נהדרת. הוא רוצה ומעוניין להמשיך בנבחרת, אבל זה תלוי ביכולת שלו. השחקנים יימדדו אך ורק ע"פ כישוריהם. יש עוד חודשיים עד המשחק הראשון, דיברתי עם כל מנהיגי הנבחרת - וכולם מוכנים להמשיך".