הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בקשה בנבחרת: לא לפרסם מסרים פוליטיים

בישראל פנו לשחקנים כלקח ממקרה דאבור, וביקשו שלא להתבטא ברשתות החברתיות. אבו פאני או קינדה יפתחו מול פורטוגל: "יש לנו רק מה להרוויח מהמשחק"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  09.06.21 - 11:00

תגיות: נבחרת ישראל

תחילת כתבה

אחרי הניצחון הנאה בחוץ על מונטנגרו, נבחרת ישראל תעלה היום (חמישי, 21:45) למשחק ידידות מול פורטוגל, אחר מהמועמדות המובילות לזכות ביורו הקרוב. במשחק שיתקיים ללא קהל תתרגל הנבחרת מערך יותר הגנתי, כשלצד נטע לביא וביברס נאתכו צפוי לשחק מוחמד אבו פאני. ווילי רוטנשטיינר רוצה לראות קישור הגנתי מעובה ויציאה למתפרצות, סוג של משחק שצפוי לישראל בספטמבר בקופנהאגן מול דנמרק.

בשל 'פרשת דאבור', העבירו בנבחרת בקשה לכל השחקנים שלא להתבטא יותר ברשתות החברתיות בקשר לסכסוך הערבי-ישראלי. בין היתר התבקשו השחקנים שמייצגים את המדינה להימנע מפרסום פוסטים פוליטיים. "כולם מבינים את הרגישות", אמרו בנבחרת. יתרה מזאת, בשעות הבודדות שניתן לשחקנים לצאת לטייל בעיר, הצטלמו השחקנים הערבים והישראלים כיחידה אחת כשלא מעט שיתפו את התמונה ברשתות.

יו"ר ההתאחדות לכדורגל אורן חסון נמצא עם השחקנים, כמו גם ראש המשלחת אריאל שיימן. יו"ר ההתאחדות לא דיבר עם השחקנים על מענקי מונדיאל, ובכל מקרה אף אחד מהם לא חושב שבשלב זה יש על מה לדבר, בטח שהנבחרת אינה פייבוריטית בבית.

סאן מנחם עוד לא כשיר במאת האחוזים, ולכן ג'ואל אבו חנא צפוי לפתוח שוב ב-11 כמגן שמאלי. באימון אתמול פתח אבו חנא עם גופיית ההרכב ולאחר מכן היא הועברה למנחם. אופיר מרציאנו ישוב לשער כשההתלבטות היחידה היא בשחקן הנוסף בקישור, מוחמד אבו פאני או גדי קינדה, שניים שהצטיינו נגד מונטנגרו כשנכנסו כמחליפים.

"ברור שפורטוגל הרבה יותר טובה מאיתנו בכל פרמטר, אבל גם מסוג המשחקים האלה לומדים" אמר רוטנשטיינר לשחקנים, "לנו אין מה להפסיד, רק להרוויח".

הרכב משוער: אופיר מרציאנו; אלי דסה, איתן טיבי, עופרי ארד, אוראל דגני, ג'ואל אבו חנא; מוחמד אבו פאני (גדי קינדה), נטע לביא, ביברס נאתכו; מנור סולומון, ערן זהבי.