הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בלבול: "חושב שאני ראוי לאמן את הנבחרת"

צפו בעוזרו של רוטנשטיינר במגרש הפתוח: "הרקורד שלי בחיפה מוכיח זאת"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.11.21 - 19:35
תחילת כתבה

טרם ברור מה יעלה בגורל עמדת המאמן של נבחרת ישראל, אך יש כבר מספר גורמים שמאמינים כי הם צריכים להיות המחליפים של ווילי רוטנשטיינר. אחד מהם זה מרקו בלבול, שדיבר על כך בראיון בתכנית "מגרש פתוח".

תחילה עוזרו של האוסטרי סיכם את הקמפיין: "יש תחושה של החמצה, במיוחד מול סקוטלנד. ברוב המשחק היינו טובים יותר כל הקמפיין. אני עובר מההתחלה בראש ואומר 'פה יכולתי לעשות יותר'. בסך הכל סיימנו במקום הריאלי שלנו, אם ננתח מקצועית. בצד ההתקפי נהדרים, במשחק ההגנה דרוש איזון. איך משפרים הגנה? כשאתה מחליט לשחק כדורגל עם לחץ גבוה והתקפי, אתה צריך לקחת בחשבון שיש מחיר בהגנה. אני מסכים זה יותר מדי שערים. צריך לעבוד על סימולציות, על הפן המנטלי, על הגול בדקה ה-93 וכשהלשון בחוץ".

"יש לנו שחקנים שחסרים כושר משחק. הקצב בליגות הגבוהות מאוד גבוה וקשה לשנות דברים מהספסל כשהכל מהיר וקצבי. היו חילופים שהצליחו מאוד, והיו שלא. תמיד כשאתה מפסיד הביקורת מוצדקת, החילופים לא טובים וההרכב לא טוב. הייתי חלק מהצוות ומעורב בהכל, אני חושב שהדרך שלנו טובה. 23 שערים בקמפיין, הקהל היה מחובר, התקפה מדהימה וכולם ראו נבחרת מגובשת".

כשנשאל לגבי הנפילות במאני טיים, דוגמת השער שישראל ספגה מול סקוטלנד בתוספת הזמן, אמר: "אתם לא אוהבים את המילה תהליך והמשכיות, רוצים תוצאות כאן ועכשיו. קשה מאוד לייצר את זה כשאין לך הרבה שחקנים בליגות הבכירות באירופה, אין קסמים וזה לא קורה ביום אחד. לפתח את הכדורגל מלמטה, וזה מה שעושים בהתאחדות ב-3-4 שנים האחרונות".

על הפעילות שלו הוסיף: "הגעתי לנבחרת אחרי שנה וחצי בחיפה, ניהלתי צוות גדול מאוד ויודע מה זה עבודה בצוות. כמו שהתנהגתי עם הצוות שלי, כך ווילי. שיתף אותנו המון, סיעור מוחות, ההחלטה שלו הסופית כמו שצריך להיות, אבל הייתי שותף בהכל. עבודה מפרה מאוד, איש מקצוע מדהים, פדנט יסודי, מקצועי מאוד, נהניתי מכל רגע. בקמפיין הקודם סיימנו מקום 4-5 והפעם שלישי. אני חושב שהתקדמנו במשחק הלחץ וההתקפה, הנבחרת נראית טוב".

בלבול התייחס לחלק משחקני הנבחרת: "אני מקווה שערן זהבי ימשיך לעוד שנים רבות בנבחרת. הוא כובש מדהים, משפיע, לא רק על השחקנים גם על כל מי שבנבחרת. מודל והשראה לכולנו. יש מנור, וייסמן, עבדה, מוכשרים מאוד. סוף פודגוראנו עשה הופעת בכורה במשחק האחרון וגם אביב אברהם. יש לנו דור טוב של מנוסים ודור ביניים שיכולים להוביל את הנבחרת קדימה. נשאר רק לאזן כמה דברים כדי לקפוץ מדרגה משלישי לשני".

לאחר מכן נשאל אם הוא רוצה לאמן, אחרי שרוטנשטיינר עוזב את הנבחרת: "אני לא זה שמקבל החלטות מי יהיה ומי לא, יש את ההתאחדות שתעשה את זה. הרקורד שלי בחיפה מוכיח שאני עשיתי דברים טובים מאוד בכדורגל הישראלי, אני חושב שאני כן ראוי. מכירה מישהו שלא רוצה לאמן את נבחרת ישראל? הרקורד שלי כמאמן מכבי חיפה עם הצלחה במועדון גדול עם המון לחץ. אני חושב שכן, אני ראוי, אם זו השאלה".

לסיום הוא התייחס למטרה להגיע ליורו 2024: "יש לנו שחקנים שיכולים להגיע בפן המנטלי והפיזי ולהתמודד מול החזקות באירופה, לשפר את משחק ההגנה, לשמר את משחק ההתקפה, לבוא עם אותם סטנדרטים שווילי הביא. עם המשכיות כזו והתהליך הנכון, אני חושב שאפשר להגיע ליורו 2024".