הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בהתאחדות מקווים לקבל את איסלנד, פינלנד ומונטנגרו

הגרלת ליגת האומות תיערך הערב, מקווים לבית הזה בו יהיה סיכוי למקום הראשון. לראשונה ישראל לא שלחה נציג לטורניר. ההגרלה הקשה ביותר האפשרית: שבדיה, רוסיה וסלובניה

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  16.12.21 - 09:32

בשל ענייני קורונה והצורך בבידוד במסע חזרה, בהתאחדות לכדורגל החליטו שלא לשלוח אף נציג לשוויץ' שם תיערך הערב (חמישי, 19:00) הגרלת ליגת האומות כשעל הפרק מסלול עלייה נוסף ליורו 2024.

בהתאחדות, בה עדיין לא מינוי מאמן חדש וטרם סגרו משחקים רשמיים למשחקי הידידות במרץ, מחזיקים אצבעות לבית הבא: איסלנד מהדרג הראשון, פינלנד מהדרג השני ומונטנגרו מהדרג הרביעי. מהבית הזה, כך מקווים בהתאחדות, יהיה סיכוי ממשי למקום הראשון. ההגרלה הכי גרועה עבור הנבחרת היא שבדיה, רוסיה וסלובניה. לא סתם בהתאחדות מסמנים את טורניר הנבחרות החשוב ביותר באירופה כאפשרות יותר ריאלית מאשר הגעה לגביע העולם, שכן לטורניר העולמי מעפילות רק 13 אירופאיות, בעוד ביורו משתתפות 24 נציגות מהיבשת.

היורו הבא ייערך בגרמניה, ובדומה לטורניר הקודם, גם לפניו יהיה שלב בתים של ליגת האומות ולאחר מכן את קמפיין המוקדמות הרגיל. ההגרלה של בתי ליגת האומות מתקיימת כאמור הערב, והמשחקים ייפתחו בחודש יוני 2022 עם ארבעה מחזורים רצופים, שייערכו מיד לאחר גמר ליגת האלופות.

לאחר מכן, בחודש ספטמבר, יתקיימו שני המחזורים הנותרים. בהמשך, שלב הבתים של המוקדמות (הגרלה באוקטובר 2022) ייחל בחודש מארס 2023 עם שני מחזורים, ולאחר מכן שניים נוספים בחודשים יוני, ספטמבר, אוקטובר ונובמבר, עם משחקי פלייאוף במארס 2024.

האפשרויות (יריבה אחת מכל קבוצת דירוג):
קבוצת הדירוג הראשונה: אוקראינה, שבדיה, בוסניה, איסלנד.
קבוצת הדירוג השנייה: פינלנד, נורבגיה, סקוטלנד, רוסיה.
קבוצת הדירוג הרביעית: סלובניה, מונטנגרו, אלבניה, ארמניה.