הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

קשה, אך אפשרי: הכירו את יריבות הנבחרת

רוסיה החזקה, אלבניה שמוכרת לנו מצוין, ואיסלנד הקורסת. הגרלת נבחרת ישראל בליגת האומות

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.12.21 - 19:55

אחרי שלא הצליחה, כצפוי, לעלות למונדיאל 2022, וכשעדיין לא ברור מי יהיה המאמן הבא, בנבחרת ישראל גילו הערב (חמישי), מי יהיו היריבות שלה בטורניר ליגת האומות הקרוב, שעשוי להוביל את הכחולים-לבנים לעבר החלום הנכסף - השתתפות בטורניר יורו 2024. כעת, בואו נכיר לעומק את היריבות.

איסלנד
הנבחרת אותה סימנו בישראל כאופציה הטובה ביותר מהדרג הראשון. ביורו 2016, האיסלנדים היו הלהיט של אירופה, הדהימה כשעלתה לרבע גמר טורניר היורו, וגרמה לעולם הכדורגל כולו להתאהב בה. מאז, סגל נחשפו שורה של תקיפות מיניות שבוצעו על ידי שחקני הנבחרת, כולל פרשת פדופיליה בה נחשד ככל הנראה גילפי סיגורדסון, הכוכב הכי גדול של הנבחרת, שנעלם לחלוטין מאז התפוצצה הפרשה בחודש יולי האחרון.

את טורניר מוקדמות המונדיאל האחרון סיימה איסלנד במקום ה-5 בבית, כשהיא מקדימה אך ורק את ליכנטנשטיין, וכשהיא עם 9 נקודות מ-10 משחקים. את הנבחרת מאמן ארנר ויארסון ובשורותיה משחק בנו של איידור גודיונסן, אנדרי, ששייך לריאל מדריד.

רוסיה
הגרלה קשה מאוד לנבחרת מהדרג השני. אחרי טורניר יורו חלש בו סיימה במקום האחרון בבית, מונה ולארי קרפין, חלוץ העבר של הנבחרת למאמנה, והוביל אותה למקום השני במוקדמות המונדיאל. היא תפגוש בפלייאוף את פולין. בין השמות הבולטים בסגל אפשר למצוא את אלכסיי מירנצ'וק, אלכסנדר גולובין, פיודור סמולוב וארטיום דזיובה.

אלבניה
נפגשה עם ישראל בשנים האחרונות גם במוקדמות מונדיאל 2018 וגם במסגרת טורניר ליגת האומות הראשון, בו ניצחה ישראל את אלבניה בבית והפסידה בחוץ. האלבנים רשמו טורניר מוקדמות מונדיאל מצוין וסיימו במקום השלישי עם 18 נקודות, בבית שכלל את אנגליה ופולין החזקות. בין השמות הבולטים בסגל ניתן למצוא את שוערה של לאציו תואמס סטראקושה והמגן הימני אלסייד היסאי שעבר בקיץ האחרון ללאציו, אחרי שש שנים בנאפולי,