צפו: יואן ניצח בקטע השמיני, קונטי שמר על ההובלה

האוסטרלי הקדים את ויויאני ואקרמן בפזארו. צ'ימולאי במקום השביעי

דני פורת
דני פורת  18.05.19 - 19:51

תגיות: אופניים

תחילת כתבה

קיילב יואן סומן בתחילת הג'ירו כאחד הספרינטרים המובילים והיום (שבת) הצדיק את המוניטין כאשר ניצח בקטע השמיני בפזארו (239 ק"מ מטורטורטו לידו). האוסטרלי זכה בניצחון שני בקריירה במירוץ האיטלקי, כאשר ואלריו קונטי שמר על החולצה הוורודה בפעם השניה ברציפות.

יואן, רוכב לוטו סודל, עצר את השעונים על 5 שעות, 43 דקות ו-32 מאיות, כשהוא מקדים על קו הסיום את אליה ויויאני האיטלקי ופסקל אקרמן הגרמני. האחרון היה זה שזינק ראשון, אבל במטרים האחרונים, הוא נסגר על ידי יואן שיצא כמו מלוע של תותח ודהר לניצחון בקטע הארוך ביותר השנה בג'ירו.

סייקלינג אקדמי סיימה עוד יום מוצלח מבחינתה, כאשר דוידה צ'ימולאי, המאיץ הבכיר שלה, סיים במקום השביעי. זו הפעם השלישית שהרוכב האיטלקי ממקם את עצמו בעשיריית הספרינטרים המובילים של המרוץ. גיא ניב סיים במקום ה-144 בפיגור של למעלה מ-11 דקות אחרי יואן, אבל מבחינתו שרד עוד יום בגראנד טור השני שלו בקריירה.

כאמור, בצמרת הדירוג הכללי אין חדש. קונטי מוביל את הרשימה, כאשר חוסה חואקין רוחאס הספרדי מדורג שני (1:32+) ואילו ג'ובאני קרבוני (1:41+) מדורג שלישי. מחר יתקיים קטע הררי נגד השעון בסן מרינו (34.8 ק"מ מריצ'יונה), שצפוי לבצע זעזועים בצמרת הדירוג. פרימוז' רוגליץ' הסלובני ינסה להשיג את הניצחון השני שלו העונה בג'ירו ולחזור לעשירייה המובילה.