זקארין ניצח בלאגו סרו, לאנדה מצמצם פערים

רוגליץ' וניבאלי סיימו בזמן זהה. פולאנץ' שמר על החולצה הוורודה

דני פורת
דני פורת  24.05.19 - 19:45
ניצחון שני בקטע בג'ירו. זקארין (Getty)
ניצחון שני בקטע בג'ירו. זקארין (Getty)

תגיות: אופניים

תחילת כתבה

ארבע שנים אחרי שניצח באימולה, אילנור זקארין זכה הערב (שישי) בקטע השני שלו בקריירה בג'ירו ד'איטליה לאחר שכבש את צ'רזולה ריאלה, השלב ה-13 והראשון שהסתיים בפסגה במהדורה ה-102 של המירוץ. למקום השני הגיע מיקל נייבה הספרדי, עוד רוכב ששרד בריחה ארוכה, בפער של 35 שניות אחרי המנצח הרוסי. מיקל לאנדה, שתקף את הפייבוריטים, סיים שלישי וצימק את הפער מהחולצה הוורודה.

יאן פולאנץ' שרד את החולצה הוורודה למרות שאיבד זמן רב והגיע למקום ה-15 אחרי 4 דקות ו-39 שניות. הסלובני צפוי לאבד את ההובלה כבר מחר בקטע ה-14 שיהיה גם הוא הררי באלפים האיטלקים. הפער של פולאנץ' מבן ארצו, פרימוז' רוגליץ', עומד על 2:25 דקות ו-2:56 מזקארין שקפץ למקום השלישי בדירוג הכללי.

הקרב המרתק של השלב (מפינרולו עד צ'רזולה ריאלה, 196 ק"מ) הגיע בעלייה האחרונה והארוכה (27.5 ק"מ) לעבר לאגו סרו. שני המועמדים הרציניים לניצחון בג'ירו, רוגליץ' ו-וינצ'נזו ניבאלי, סימנו אחד את השני, שיחקו פני פוקר והגיעו למקומות 7 ו-8 בהתאמה, בפער של 2:57 דקות מהמנצח. לאנדה כאמור תקף 15 ק"מ לסיום העליה והרוויח למעלה מדקה וחצי על פני השניים, בניסיון שלו להחזיר את הזמן שאבד בקטעי הנג"ש.

שני רוכבים שינסו למחוק את היום הזה מהרזומה היו מיגל אנחל לופס וסיימון ייטס. הקולומביאני סבל מחוסר מזל, כאשר נאלץ להחליף אופניים (בעיה טכנית) בעלייה הדרמטית ולכן איבד זמן והגיע רק למקום ה-11 (4:19+) ואילו הבריטי נקלע ליום חלש במשרד כאשר סיים במקום ה-17 (5:00+), כשנראה כי סיכוייו להגיע לפודיום בסיום המירוץ נמוכים. מי ששיפר עמדות בדירוג הכללי הוא באוקה מולמה (מקום 5, 1:45+ דקות), שעלה למקום הרביעי בדירוג והוא מפגר ב-41 שניות בלבד מרוגליץ'.

גיא ניב סיים בבטחה את הקטע הקשה ביותר עד כה בג'ירו וסיים במקום ה-113 באיחור של 37 דקות ו-36 שניות מזקארין. בדירוג הכללי מדורג הישראלי היחיד בתחרות במקום ה-116.

מחר הפלוטון "יהנה" מעוד יום באלפים של צפון מזרח איטליה. הרוכבים יחלו את הדרך המתישה מסיינט וינסנט ויסיימו אותה בקורמאייר, בסמוך לאתר הסקי (131 ק"מ). הקטע יכלול ארבעה טיפוסים, שניים מהם בקטגוריה 1, כאשר המשמעותי ביותר יהיה הקול סן קרלו (10.5 ק"מ, 9.7% שיפוע) כ-25 ק"מ לקו הסיום. השלב יסתיים בעלייה קלה של 3.2% שיפוע לאורך 8.2 ק"מ. צפו לפיצוצים ושינויים נוספים בצמרת הדירוג הכללי.

*סייקלינג אקדמי השיגה ניצחון שני ברציפות בטור של אסטוניה, כאשר הספרינטר הצרפתי שלה רודי בארבייר זכה בקטע בן 185 הקילומטרים בין הבירה טאלין לטארטו. הניצחון של בארבייר הציב אותו במקום השני בדירוג הכללי, שניה בודדת אחרי חבר קבוצתו מתיאס בראנדלה האוסטרי שניצח כאמור בקטע הראשון אתמול, פרולוג נגד השעון.