פיטרס זכה בקטע ה-17, קרפאס הגדיל את הפער

צפו: ניצחון שני לצרפת בג'ירו 2019, האקוודורי תקף ק"מ לסיום. ניילנדס מהסייקלינג אקדמי סיים חמישי

דני פורת
דני פורת  29.05.19 - 18:40
תחילת כתבה

הג'ירו ד'איטליה 2019 מגיע ליישורת האחרונה. נאנס פיטרס זכה היום (רביעי) בניצחון הבכורה בקריירה המקצוענית כאשר הגיע ראשון לקו הסיום באנטרסלבה (181 ק"מ מקומצאדורה). הרוכב של AG2R השיג ניצחון שני במרוץ עבור צרפת, כאשר ריצ'רד קרפאס, שחוגג היום יום הולדת 26, ממשיך להוביל את צמרת הדירוג הכללי אחרי 17 קטעים ואף הגדיל את הפער מיריביו ב-7 שניות.

פיטרס היה חלק מקבוצת בריחה, ממנה יצא להתקפה כ-16 ק"מ לסיום השלב. הוא סיים ביתרון של למעלה מדקה וחצי על פני אסטבן צ'אבס הקולומביאני, שהגיע למקום השני. דוידה פורמולו האיטלקי זכה בספרינט על המקום השלישי, כאשר כריס ניילנדס, הלטבי של סייקלינג אקדמי, הגיע למקום החמישי המכובד והמשיך את המרוץ המוצלח מבחינת הקבוצה הישראלית, כשהוא מסיים בהפרש של דקה ו-51 שניות אחרי פיטרס.

אגב, ניילנדס סבל מחום לפני מספר ימים ושיתופו בשלב היה בספק. כמו כן, גיא ניב, הישראלי היחיד במרוץ, סיים במקום ה-92, 17 דקות אחרי המנצח של הקטע.

קרפאס ממשיך לאחוז בחולצה הוורודה ואף הצליח להקדים את וינצ'נזו ניבאלי ופרימוז' רוגליץ' ב-7 שניות, כשתקף בק"מ האחרון של העליה בלאגו די אנטרסלבה (5.7%, 9.2 ק"מ טיפוס). האקוודורי מוביל בדירוג הכללי בפער של 1:54 דקות על פני ניבאלי ו-2:16 שניות על פני רוגליץ', ארבעה שלבים לסיום הג'ירו. מיקל לאנדה הספרדי צמצם את הפער מבן קבוצתו קרפאס, והוא כעת רביעי (3:03 דקות). באוקה מולמה (5:07 דקות) סוגר את החמישייה הפותחת.

הקטע ה-18 שיתקיים מחר ייצא מוואלדאורה ויסתיים בסנטה מאריה די סאלה (222 ק"מ). השלב אמנם מתחיל בעליה לא מדורגת, אבל החלק השני שלו יהיה מישורי לחלוטין ופה תהיה ההזדמנות האחרונה של הספרינטרים המובילים להשיג ניצחון. קרפאס צפוי לשמור על החולצה הוורודה, רגע לפני שני קטעי ההרים האחרונים של הג'ירו.