סייקלינג אקדמי שוקלת להקים קבוצת בת

יותר רוכבים ישראלים יוכלו לקחת חלק במירוצים בדרג השלישי

דני פורת
דני פורת  09.10.19 - 19:00
תחילת כתבה

בסייקלינג אקדמי שוקדים בשבועות האחרונים על בניית הקבוצה החדשה שתכנס לוורלד טור (בכפוך לאישור ה-UCI) בעונת המירוצים של 2020. ולצורך כך דרושה לא פחות ממהפכה ושינויים שיתרחשו בכל רבדי הקבוצה הישראלית.

לערוץ הספורט נודע הערב (רביעי) כי אקדמי שוקלת להקים קבוצת מילואים שתתחרה בדרג השלישי של עולם אופני הכביש - קונטיננטל, על מנת לאפשר לכמה שיותר ישראלים לקחת חלק במרוצים תחרותיים ומקצוענים. מדובר על שניים או שלושה רוכבים שינשרו מהקבוצה הבוגרת ועוד מספר רוכבים שיקפצו מקבוצת העתודה הקיימת. הדבר דומה לקבוצת כדורגל המקימה קבוצת מילואים ומשפשפת בה את השחקנים הצעירים מתוך מחשבה שיחזרו מחוזקים בשנים הבאות ויעלו כיתה.

יש לציין כי רוכבים שיישארו בוורלד טור (ככול הנראה, גיא שגיב וגיא ניב) לא יוכלו לרדת לקבוצת הקונטיננטל ולהתחרות במרוצים קטנים יותר. אחד מהתקוות החדשות הוא יובל בן משה בן ה-20, שהחל להתאמן עם אקדמי בחודש אוגוסט האחרון ומגלה סימנים חיוביים מאז המעבר מקבוצת הפיתוח.

קבוצת הקונטיננטל, כפי שהיתה אקדמי עד לפני שנתיים, תורכב מכ-12 רוכבים ועלות הקמתה מוערכת ב-750 אלף יורו. היא תכלול כמובן חלק גדול של ישראלים, אבל גם רוכבים נוספים שלא ימצאו להם מקום בקבוצת הוורלד טור המתגבשת אחרי האיחוד עם קאטושה. בשורה התחתונה, אם הדבר ייצא לפועל - יותר ישראלים יוכלו לקחת חלק בקבוצה מקצוענית ותחרותית.