מעתה: סייקלינג תיקרא Israel Start up Nation

הקבוצה הישראלית מתכוננת לטור. כפי שפורסם, קבוצת בת תוקם

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  11.12.19 - 12:40
תחילת כתבה

יממה לאחר שקיבלה אישור מהתאחדות האופניים העולמית והוקפצה לדרג הוורלד טור, סייקלינג אקדמי הציגה היום זו את הרוכבים החדשים שלה לקראת 2020, במסיבת עיתונאים חגיגית בתל אביב בההשתתפות הבעלים סילבן אדמס ורון בר און. בנוסף, חשפה את שמה החדש: "Israel Start up Nation".

הודעה נוספת סיפקה ISUN: הקמת קבוצת קונטיננטל. כפי שפורסם לראשונה בערוץ הספורט, קבוצת הבת לאקדמי שתתחרה בדרג השלישי ותפתח רוכבים בעיקר ישראלים צעירים. שמונה ישראלים בתוספת מספר רוכבים יהיו חלק מקבוצת הקונטיננטל. חשוב לציין כי מדובר בקבוצה נפרדת ולא יתאפשר מעבר בין הקבוצה השלישית לראשונה במהלך העונה או להפיך.

בקבוצה מסרו כי יש הבטחה שישראלי אחד לפחות יתחרה בטור דה פראנס ויעשה היסטוריה. כל שאר המרוצים הגדולים כמו הג'ירו והוואלטה יהיו על בסיס מקצועי בלבד ותלוי ביכולת של הרוכבים, אך לא יהיה שריון לישראלי בשל היותו ישראלי.

"הגעתי לבמה הגדולה ואני נרגש. נתחרה בכל המירוצים הגדולים והכי חשוב בטור דה פראנס. אני גאה בשם והחסות החדשה. זה פרק מרגש בהיסטוריה שלנו. הפרויקט הזה מטרתו להראות את ישראל לעולם", מסר הבעלים סילבן אדמס. "אני בטוח שנעשה רעש בכל המרוצים הגדולים השנה וננצח בתחרות. החשוב שהשם ישראל נשמר. ישראל זה המותג שלנו ומה שאנחנו רוצים להראות לעולם".

ומה עם הישראלים? "לא אשקר, אני מאוד מתרגש לקראת העונה. אני מצפה מאוד לכך ואנסה להשתחל לטור דה פראנס", מסר גיא שגיב. גיא ניב טען: "אני חושב שהעונה הזאת הולכת להיות גדולה. יש לנו מרוצים ענקיים בדרך לטור דה פראנס. אני מקווה לסגור מעגל ולהגיע לטור כי בגיל 13 ביקרתי שם לראשונה כמתנת בר מצווה".

הרכש החדש ומי שאמור להוביל את הקבוצה בטור דן מרטין: "המטרה היא לעזור לקבוצה לנצח במרוצים. זו הסיבה שהצטרפתי לכאן. אני מקווה שאחזור לרמה הגבוהה שהיתי בא לפני כמה שנים. אני בטוח שתהיה לנו הצלחה על הכביש".

הטים מנג'ר צ'ל קלסטרום הוסיף: "זה היה תהליך ארוך. אני מקווה שנמשיך לגדול. המטרות שליו יהיו להשפיע על מרוצים. יש לנו הרבה אפשרויות בתחרויות הגדולות ואנחנו רוצים להשיג ניצחון באחד מהם. לא משנה מה המרוץ".

רוכבי ישראל סטארט אפ ניישן (וורלד טור): מתיאו באדילאטי  (שוויץ), רודי בארבייה (צרפת), ינטה בירמאנס (בלגיה), גיום בויבין (קנדה), מתיאס ברנדל (אוסטריה), אלכסנדר קטרפורד (קנדה), דוידה צ'ימולאי (איטליה), אלכס דוסט (בריטניה), איתמר אינהורן (ישראל), עומר גולדשטיין (ישראל), אנדרה גרייפל (גרמניה), בן הרמאנס (בלגיה), הוגו הופסטטר (צרפת), רטו הולנשטיין (שוויץ), דן מרטין (אירלנד), טראביס מקאבי (ארה"ב), דניאל נבארו (ספרד), קריסטס ניילנדס (לטביה), גיא ניב (ישראל), ג'יימס פיקולי (קנדה), נילס פוליט (גרמניה), מיקאיל ראים (אסטוניה), אלכסיס רנארד (צרפת), גיא שגיב (ישראל), פטריק שלינג (גרמניה), רורי סותרלאנד (אוסטרליה), נורמן ואטרה (אסטוניה), טום ואן אסברוק (בלגיה), ריק צאבל (גרמניה), שמידט וורץ.

רוכבי סייקלינג אקדמי (קונטיננטל): עידו גולדשטיין, יובל בן משה, סנאד אבו פארס, עומר להב, איתן לבי, להב דוידסון, עידו בר, שלומי חיימי (ישראל), בנז'מין פרי (קנדה), דניאל טורק (צ'כיה), קרסון מילס (קנדה), רובין פלאמונדון (קנדה), פרדי אווט (אוסטרליה), אל מחדי צוקרי (מרוקו), אדוין אבילה (קולומביה), אווט גברמדין (שבדיה)