לופס ניצח במריבל, רוגליץ' הגדיל את הפער

צפו: הסלובני הגיע שני ומוביל ב-57 שניות על פוגצ'אר שסיים שלישי. הקולומביאני עלה למקום השלישי בדירוג הכללי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.09.20 - 18:20
תחילת כתבה

לשלבים הקשים ביותר של הטור דה פראנס, דרוש מטפסי על. אחד מהם הוא מיגל אנחל לופס, המכונה סופרמן. הרוכב של אסטנה כבש היום (רביעי) את פסגת המריבל - הגבוהה ביותר השנה בטור (2,300 מטרים) וניצח בקטע ה-17 כשהוא עולה למקום השלישי בדירוג הכללי. במאבק על הבכורה, פרימוז' רוגליץ' סיים שני והצליח להגדיל את הפער שלו בפסגה ב-17 שניות מטדיי פוגצ'אר (שסיים שלישי) והוא בדרך הנכונה לזכיה בטור דה פראנס.

בצמרת הדירוג הכללי, רוגליץ' מוביל ב-57 שניות על פוגצ'אר ו-1:26 דקות על לופס, שחגג את ניצחונו הראשון בטור. המוביל מקבוצת יומבו ויסמה מחזיק ביתרון של למעלה מ-3 דקות על ריצ'י פורט ואדם ייטס, שאומנם התקדמו למקומות 4 ו-5 בהתאמה, אבל התרחקו מלופס בקרב על הפודיום בשאנז אליזה. השניים ינסו להרוויח עליו זמנים בקטע נגד השעון בפלאנש דה בל פי.  

הרחק מאחור: דן מרטין שהיה בקבוצת הבריחה הגיע רק למקום ה-31 - כ-20 דקות אחרי המנצח לופס. חברו לקבוצת סטארט אפ ניישן, גיא ניב, סים במקום ה-128 במרחק של כמעט חצי שעה מלופס. עבור הישראלי היה זה עוד צעד לקראת ההגעה לפאריס.

השלב המפחיד באלפים החל בגרנובל (170 ק"מ) עם קבוצה של חמישה בורחים בקדמת המרוץ, ביניהם דן מרטין מסטארט אפ ניישן. אבל אחרי העליה לקול דה לה מדלן (קטגוריה על, כשישים קלומטרים לפיניש, האירי החל לאבד את הרגליים ולנשור לאחור עד שנתפס על ידי קבוצת החולצה הצהובה. מקדימה נותרו ריצ'ארד קרפאס (אינאוס), ז'וליאן אלאפיליפ (דקוניק קוויק סטפ) וגורקה איסאגירה (אסטנה) שהגיעו ראשונים לקראת העליה הבאה מקטגורית על - מריבל קול דה לה לוז (21.5 ק"מ, 7.8 אחוזי שיפוע).

בינתיים במאבק של הפייבוריטים: כל העבודה הטובה של בחריין מרידה בקדמת המרוץ הלכה לטמיון כאשר 5 ק"מ לסיום מיקל לאנדה, הרוכב המוביל שלה, איבד קשר עם החבורה המובילה והחל לנשור, כמו גם ריצ'י פורט וריגוברטו אוראן, שדורג שלישי ערב השלב האלפיני. 3 ק"מ לסיום מיגל אנחל לופס עשה את המהלך המנצח שלו והצליח להחזיר את קרפאס מקבוצת הבריחה, כאשר יתר הבורחים כבר נתפסו.

בשיפוע הקשה ביותר, לופס הגביר קצב, הרחיק את יריביו העיקריים ועצר את השעונים על 4 שעות, 49 דקות ו-8 שניות כשהוא מגיע ראשון לקו הסיום באתר הסקי מקטגורית העל. רוגליץ' נתן פוש אחרון וסיים שני בפיגור של 15 שניות מהקולומביאני, אבל 15 שניות יותר מפוגצ'אר שנחלש לקראת הסיום והגיע שלישי והרוויח עוד 2 שניות בונוס. שניות יקרות במאבק על הדירוג הכללי, כשנותר עוד שלב הררי אחד ועוד שלב נג"ש.

הקטע ה-18 שיתקיים מחר יצא ממריבל ללה רוש סור פורון - 175 ק"מ. השלב הנוסף באלפים הצרפתים יכלול 5 טיפוסים מדורגים לאחר קטע ספרינט ביניים שיופיע בראשית הדרך. בנוסף לשתי עליות בקטגוריה 1, יופיע טיפוס על 32 ק"מ לסיום השלב - המונטה דו פלאטו דה ז'ילר. 6 ק"מ של עליה ב-11.2% שיפוע בממוצע. עוד קרב טקטי בין רוכבי החולצה הצהובה לקבוצת בריחה.