רוגליץ' דרוך: "הסיפור עדיין לא גמור"

המוביל ינסה לעשות צעד חשוב נוסף לזכיה בקטע ה-18. פרופיל

דני פורת
דני פורת  17.09.20 - 06:45
תחילת כתבה

פרימוז' רוגליץ' עשה אתמול (רביעי) צעד גדול לעבר הזכיה הראשונה שלו בטור דה פראנס, כאשר הגדיל את יתרונו ב-17 שניות מטדיי פוגצ'אר בקטע ה-17 וביסס את מעמדו כרוכב החזק ביותר במרוץ. הסלובני סיים שני למיגל אנחל לופס במריבל דה לה לוז והפער שלו בצמרת הדירוג הכללי עלה ל-57 שניות, כשנותרו עוד 4 קטעים בלבד לסיום הטור.

"אני לא חושב שהסיפור גמור, אבל בוא נאמר שעברנו עוד שלב קשה מאוד", סיכם רוגליץ' מיומבו ויסמה, "אי אפשר להשוות את הקטע הזה לשום דבר אחר בטור. כשיש לך משהו שאתה רוצה, כל שניה חשובה. היתרון שאתה משיג הוא אף פעם לא מספיק, אבל עכשיו אני מרוצה הרבה יותר מהרכיבה שלי".

היום (חמישי) יערך הקטע ה-18 והאחרון באלפים. ממריבל ללה רוש סור פורון - 175 ק"מ עם חמש עליות מדורגות וסיומת בגלישה לקו הסיום. הרוכבים יעברו בגבול האיטלקי והשוויצרי, כאשר בתחילת השלב תופיע נקודת ספרינט ביניים ואז עליה לקורמה דה רוסלנד, עליה בקטגוריה 1 של כמעט 2,000 מטרים מעל פני הים. בהמשך יופיעו עוד עליות מתונות יותר בקטגוריה 2, 3 ושוב עליה בקטגוריה 1.

הטיפוס הקשה ביותר של היום יהיה קצר מאוד (6 ק"מ, 11.2 אחוז שיפוע) למונטה דה פלאטו דה ז'ילר (קטגורית על), שהפסגה שלו מרוחקת כמעט 32 ק"מ מהסיום ובקטע כזה דרוש לא רק מטפס מחונן, אלא גם גולש מחונן. לרוגליץ' וקבוצתו יומבו ויסמה יהיה קשה מאוד לשלוט בשלב שבו צפויות לצאת התקפות אדירות כבר מהזינוק.

בכל מקרה, במקביל למאבק על החולצה הצהובה, לרוכבים המובילים יש עוד לא מעט על מה להלחם: טדיי פוגצ'אר (66 נקודות) ינסה לשמור על החולצה המנוקדת של המטפס הטוב ביותר, כאשר רוגליץ' (63) ולופס (61) צמודים אליו בדירוג של מלך ההרים. ריצ'י פורט ואדם ייטס המדורגים 4 ו-5 בצמרת ינסו לשפר עמדות לקראת קטע הנג"ש בשבת, במטרה לשמור על סיכוי להגיע לפאריס על הפודיום. הפיגור של האוסטרלי והבריטי מלופס הוא למעלה מדקה וחצי.