דמאר ניצח בקטע הרביעי, תומאס פרש

ג'ירו: אלמיידה ממשיך להוביל. שגיב סיים עם קבוצת המתקשים

דני פורת
דני פורת  06.10.20 - 17:29
(GETTY)
(GETTY)

תגיות: ג'ירו

תחילת כתבה

ארנו דמאר המשיך את הכושר המצויין שלו מאז החזרה מפגרת הקורונה וניצח היום (שלישי) השלב הרביעי של הג'ירו ד'איטליה ממסינה לוילאפרנקה טירנה. ז'ואאו אלמיידה ממשיך להוביל את המרוץ האיטלקי.

אלוף צרפת מקבוצת גרופאמה FDJ הקדים את פטר סגאן (בורה הנסגרו) ודוידה בלריני (דקוניק קוויקסטפ) על קו הסיום בעיירה הסיציליאנית וזכה בניצחון עשירי ב-2020 וראשון בג'ירו. לא פחות משבעה איטלקים סיימו בטופ 10 בספרינט ההמוני, אחד מהם הוא דוידה צ'ימולאי מקבוצת סטארט אפ ניישן.

אלמיידה הגדיל בשתי שניות את הפער שלו מיונתן קאיסדו האקוודורי, מנצח השלב אתמול באטנה, לאחר שהקדים אותו בספרינט הבונוס במהלך הדרך. פלו בילבאו שלישי בדירוג הכללי עם 39 שניות פיגור. האלוף לשעבר וינצ'נזו ניבאלי עדיין שישי עם 57 שניות הבדל. יאקוב פוגלסנג תשיעי - 1:15 דקות מהחולצה הוורודה.

גיא שגיב, שנפצע אתמול בקטע השלישי סיים במקום ה-165 עם קבוצת המתקשים כשהוא מגיע לפיניש בהפרש ניכר של 11:35 דקות מהמנצח. בקבוצה מקווים כי בימים הקרובים ירגיש הישראלי טוב יותר לאחר מספר חבלות שספג בהתרסקות.

גיירנט תומאס, אלוף הטור ב-2018, נאלץ לפרוש מהמרוץ ולא זינק לקטע הרביעי לאחר התאונה אמש שנרמה כתוצאה מבקבוק של רוכב שנזרק לכביש. הבריטי מקבוצת אינאוס סובל משבר בירך והשאיפה שלו לזכות בג'ירו הלכה לאיבוד כבר בימים הראשונים.