פרום: "זכיה חמישית בטור היא המטרה הגדולה"

הבריטי בהתבטאות ראשונה: "רוצה לעזור לסטארט אפ לנצח במרוצים הגדולים"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  02.01.21 - 18:34
תחילת כתבה

כמעט חצי שנה אחרי שחתם על החוזה והדהים את עולם האופניים, כריס פרום הוצג כרוכב החדש של סטארט אפ ניישן הישראלית. הבריטי שזכה 4 פעמים בטור דה פראנס דיבר בראיון רשמי מטעם הקבוצה והבטיח: "אנסה לעזור לסטארט אפ ניישן לנצח במרוצים גדולים. המטרה הגדולה היא זכיה חמישית שלי בטור דה פראנס".

״ההצטרפות לקבוצת ישראל סטארט אפ ניישן היא עבורי התחלה חדשה מהרבה מאד בחינות", אמר פרום, "מהרגע הראשון שקיבלתי את ההצעה מסילבן אדאמס להצטרף לקבוצה, הרגשתי שזה הדבר הנכון. ההתלהבות של סילבן והפרויקט הנהדר הזה – החדירו בי אנרגיה ומוטיבציה. הרגשתי שהקבוצה הישראלית ואני חולקים את אותם ערכים כמו האהבה לספורט האופניים והחום והמשפחתיות שמאפיינים את הקבוצה מאז ומתמיד. אבל יותר מכל,  נמשכתי להתלהבות האדירה הזו של סילבן ולאמביציה שמובילה את הקבוצה כולה".

"כמי שזכה בשבעה מרוצי גראנד טור וביניהם ארבע זכיות בטור דה פראנס, אני מרגיש שמעבר לשאיפות האישיות שלי, קיבלתי עכשיו הזדמנות מיוחדת במינה ומרגשת – לנסות ולסייע ״ לישראל סטארט אפ ניישן״ להפוך לקבוצה שיכולה להתמודד במטרה לנצח במרוצים הגדולים בעולם וכמובן במרוץ הגדול מכולם: הטור דה פראנס".

על הביקור בישראל: "זה משהו שהותיר בי זיכרונות מעורבים. נקלעתי להתרסקות כואבת לפני הזינוק לקטע הפתיחה של הג׳ירו בירושלים אבל בסופו של דבר התאוששתי וניצחתי את המרוץ, ולעולם לא אשכח את הקהל האדיר שצפה בנו בשלושת הימים של המרוץ בישראל. זו היתה הפתעה גדולה עבורי והוכחה שיש בסיס גדול בישראל להזניק את הענף קדימה כפי שעשינו זאת בעבר בבריטניה. אני מאד מקווה שיחד אתי, ישראל סטארט אפ ניישן תצליח למשוך את הדור הצעיר בישראל  לבחור באופניים כדרך חיים ולגדל אלופים. עבורי זה אתגר חדש ומלהיב".

"הרוכבים הישראלים שלנו ביצעו התקדמות ניכרת כל שנה, זינקו וסיימו גראנד טורים, והוכיחו כמה הם חשובים בהובלת הקבוצה קדימה. העובדה שאנחנו מכוונים עתה לעלות מדרגה בדרך להפוך לגורם משמעותי בטורים הגדולים – תאתגר אותם להיות טובים ותחרותיים יותר. אני מאמין שהם יעמדו בכך ומחכה כבר לפגוש אותם".

על התאונה ב-2019: "מאז ההתרסקות הקשה שלי, כל צעד בשיקום, כל אימון, כל מירוץ נועד למטרה אחת: לחזור לכושר וליכולת שתאפשר לי להתמודד להשיג את הזכייה החמישית שלי בטור. אני מאמין שאני בדרך הנכונה להגיע לשם. ניצחון חמישי בטור היא מטרה אדירה עבורי ומשתלבת בחלום הגדול של ״ישראל סטארט ניישן״ להפוך לקבוצה בקליבר הזה".