אלאפיליפ ניצח בפלאש ואלון, וודס מקום 4

הצרפתי הקדים את רוגליץ' ו-וואלורדה בדרך לזכיה שלישית בקלאסיקה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.04.21 - 18:11

תגיות: פלאש ואלון

תחילת כתבה

לא סתם אלוף עולם. ז'וליאן אלאפיליפ זכה בפעם השלישית בקריירה בפלאש ואלון, אחת הקלאסיקות הכי יוקרתיות שיש. הצרפתי המחונן הקדים היום (רביעי) על קו הסיום של טיפוס הקיר את פרימוז' רוגליץ' ואלחנדרו ואלוורדה שסיימו 2 ו-3 בהתאמה. מייקל וודס מסטארט אפ ניישן סיים במקום הרביעי והמכובד. כולם הגיעו לקו הסיום בזמנים זהים. 

אלאפיליפ ביצע את ההתקפה שלו על המור דה הוי, עליה משוגעת של 1.3 ק"מ בשיפוע ממוצע של 20 אחוזים. הרוכב של דקוניק קוויק סטפ עשה זאת כ-350 מטרים לסיום הקלאסיקה בהרים הארדנים. "הייתי ממוקמם באופן מושלם. הצלחתי למצוא את הרגליים כדי לעשות את ההבדל. ידעתי שזה לא הולך להיות קל, עם רוגליץ' ו-ואלוורדה על הגלגל שלי, אבל הגעתי ראשון. אני רוצה להודות לקבוצה שלי שנתנה לי את הביטחון", אמר אלאפיליפ בסיום.

וודס מסטארט אפ רצה להגיע לפודיום ונותר די מאוכזב, למרות שסיים רביעי. עם הכח המתפרץ וכמובן יכולת הטיפוס המרשימה של הקנדי, הוא הצליח להשתחל לחבורה המובילה, וחיכה בסבלנות להתקיף. אבל לרוע מסלו הוא נחסם על ידי סגן אלוף הטור דה פראנס רוגליץ׳ ״שחתך״ אותו וגרם לו להפסיד כ-6 מטרים שכה חסרו לו מאוחר יותר כאשר אלוף העולם ג׳וליאן אלאפיליפ התקיף יחד עם רוגליץ׳. וודס היה מרוחק מדי באותו שלב ולמרות שניסה לסגור, היה זה מאוחר מדי.

וודס סיכם: "זה עלי התוצאה הזו. אני מאוכזב כי הייתי שווה היום הרבה יותר ממקום רביעי, אבל עשיתי טעויות שעלו לי ביוקר. הטעות המרכזית שלי היתה שלא השארתי צמוד לקריסטס ניילנדס שלנו שהוביל אותי בעליה האחרונה. העדפתי להשאר טיפה מאחור ואז כאשר נחסמתי, זה עלה לי באבדן מיקום ובסופו של דבר בהזדמנות להגיב להתקפות של אלאפיליפ ורוגליץ׳. אז נשאר לי קצת טעם מר מהעניין הזה. מצד שני הילה לי היום קבוצה נהדרת שנתנה לי הכל, ואני מוכן לגמרי למירוץ הגדול בראשון, המונומנט של ליאז' באסטון ליאז'".