לראשונה: סטארט אפ ניישן עם רוב ישראלי

תזנק בטור של רואנדה. שגיב: "יהי קשוח, כולם סימנו אותנו"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  02.05.21 - 12:43
(סטארט אפ ניישן, רשמי)
(סטארט אפ ניישן, רשמי)
תחילת כתבה

ישראל סטארט אפ ניישן מזנקת היום (ראשון) לטור של רואנדה כשלראשונה בתולדותיה  היא תתתחרה עם רוב ישראלי בהרכב.

גיא שגיב, הרוכב הישראלי הראשון שזינק לגראנד טור, כאשר סיים בהצלחה את הג׳ירו דה איטליה שיצא לדרך בירושלים יהיה הישראלי הבכיר בהרכב ולצדו אלוף ישראל עד גיל 23 עומר להב, ועידו גולדשטיין, האח הצעיר במשפחה שהצמיחה שלושה רוכבים מקצוענים - אלופי ישראל בעבר ( רועי) ובהווה ( עומר). את ההרכב ישלימו המטפס הקנדי ג׳יימס פיקולי ואלוף אסטוניה - הספרינטר נורמן וואטרה.

עוד לראשונה: הקבוצה הישראלית תהיה היחידה במירוץ מדרג הווורלד טור - הדרג הבכיר בעולם אבל יש לציין שבהרכבה יופיעו שני ישראלים צעירים ( להב וגולדשטיין) שנמנים על קבוצת העתודה והפיתוח שלה, ישראל סייקלינג אקדמי . ״זה הולך להיות המירוץ קשוח מאד, אין לנו שום אשליות בעניין״ אמר גיא שגיב לפני הזינוק לשלב הראשון היום . ״ מדובר במירוץ של 8 שלבים עם בלי סוף טיפוסים ובתנאי גובה שרק יקשו עוד יותר. כיהיה לנו מאד קשה לשלוט במירוץ כקבוצה הלכאורה בכירה שכולם מסמנים אותה , ונצטרך להיות מאד מחושבים מאד. ״

למירוץ מזנקות קבוצות חזקות מאד כולל קבוצה קולומביאנית עטורת מטפסים. המועמד של ישראל סטארט אפ ניישן להתחרות על הנצחון הכללי יהיה פיקולי, מטפס מוכשר ומוערך שהגיע למקום השני בטור של יוטה. ״נעשה הכל לעזור לו לנצח״ הבטיח שגיב.

הקבוצה מגיעה לטור של רואנדה בפעם הרביעית והיא זוכה לפופולריות גדולה במדינה גם על רקע היחסים המצויינים בדין שתי המדינות ובעיקר בשל ההיסטוריה המשותפת : השואה שעברה על העם היהודי והטבח הנורא שבוצע כאן ב 1994 כאשר מיליון בני אדם נשחטו במהלך 100 ימים .  ״שני העמים עברו שואה ולכן, לעולם נראה בכם אחים ואחיות שלנו״, אמר הבעלים של הקבוצה סילבן אדאמס שמלווה את הקבוצה כאן יחד עם שותפו, רון בר און - במהלך הביקור המסורתי של הקבוצה באתר הזכרון לקרבנות הטבח לפני המירוץ.