דה מארקי שמר על ההובלה, יואן ניצח

ג'ירו: האיטלקי הגדיל את הפער בפסגה. לאנדה התרסק ופרש. האוסטרלי גבר על ניצולו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.05.21 - 18:28
תחילת כתבה

אחד השלבים המהירים והעצבניים ביותר של הג'ירו ד'איטליה התקיים היום (רביעי), בסיומו ניצח קאלב יואן בספרינט דרמטי בקאטוליקה (177 ק"מ ממודנה). עבור סטארט אפ ניישן היה זה יום חגיגי שבו אלסנדרו דה מארקי לבש לראשונה את החולצה הוורודה וגם שמר עליה בקו הסיום בצפון איטליה.

יואן היה המהיר ביותר בפיניש כשהוא מקדים את הספרינטרים האחרים - ג'יאקומו ניצולו סיים שני ואילו אליה ויויאני במקום השלישי. פטר סגאן הגיע למקום הרביעי ופרננדו גאביריה לחמישי. דוידה צ'ימולאי מסטארט אפ ניישן הגיע עשירי.

השלב היה אכזרי במיוחד וכלל מספר תאונות, שהבולטת שבהן, מצאה את מיקל לאנדה על האספלט 4 קילומטרים לסיום השלב. הרוכב הספרדי, שחלם לנצח בג'ירו, נזקק לטיפול ונלקח באמבולוס מה שאומר שהמרוץ מבחינתו הסתיים. גם ג'ו דומברובסקי האמריקאי שניצח אמש היה בין אלה שהתרסקו ולפיכך איבד את המקום השני בדירוג הכללי.

בעקבות ההתרסקות של דומברובסקי, דה מארקי פתח פער של 42 שניות בצמרת, כשבמקום השני נמצא כעת לואי ורואקה מאלפסין-פניקס. נלסון אוליביירה ממוביסטאר שלישי - 48 שניות אחרי המוביל. גיא ניב סיים בפער של יותר מ-2 דקות אחרי הפלוטון ושמר רגליים לקראת השלב הקשה באסקולי מחר (קטע 6) שיסתיים בעליה מקטגוריה 2. שם עלול דה מארקי לאבד את ההובלה.