הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

גיא ניב הרשים בקטע השלישי בוואלטה

הישראלי הקדים את חבריו לקבוצה בעליה המכרעת. טראמיי ניצח ולקח את ההובלה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.08.21 - 20:54
בלט בעליה האחרונה. ניב (בטיני)
בלט בעליה האחרונה. ניב (בטיני)
תחילת כתבה

הופעה יפה של גיא ניב בוואלטה אספניה. הישראלי היה היום (שני) הרוכב הראשון של סטארט אפ ניישן שסיים בפסגת עליית "הפיקון בלאנקו" בסיום השלב השלישי בן 203 הקילומטר במרוץ הספרדי, השלישי בחשיבותו בגרנד טורים.

ניב סיים במקום ה-67 בדירוג הכללי בפער של כמעט 5 דקות מהמנצח כשהוא מסיים את העליה הקשה (7.6 ק"מ, כמעט 10 אחוזי שיפוע ממוצע). הדירקטור האוסטראלי של הקבוצה ז’אק דמפסטר החמיא לו: "גיא נראה היום מצויין. זה סימן מעודד מאד מבחינת הקבוצה שיש לה על מי לסמוך כאן בעליות הקשות שעוד מחכות לנו פה".

סטארט אפ שוב היתה מעורבת בהתרסקות אבל ג׳ימס פיקולי הקנדי שנפגע בהתרסקות אך הצליח לסיים. אתמול איבדה הקבוצה בהתרסקות את הרוכב הקנדי שלה אלכס קטאפורד ששבר את עצם הבריח בהתרסקות כמה ק"מ לסיום. קטאפורד רכב את הקילומטרים האחרונים אוחז בכתפו, אבל בדיקות העלו שמדובר בשבר והוא נאלץ לפרוש.

ריין טראמיי האסטוני זכה בניצחון בקטע השלישי - הראשון שלו מאז 2011 בוואלטה. ג'ו דומברובסקי האמריקאי הגיע לפסגה במקום השני - 21 שניות אחרי ואילו קני אליסונד הצרפתי הגיע שלישי. טראמיי לקח את ההובלה בדירוג הכללי ונמצא בפער של 25 שניות מאליסונד. פרימוץ' רוגליץ' ירד למקום השלישי.