שוב פטיש. בניון עבר לווסטהאם: "מאושר לחזור, זה מועדון אדיר"

רגע לפני שחלון ההעברות נסגר, קפטן הנבחרת סגר מעגל. הקשר הושאל מצ'לסי לעונה וחזר לקדנציה שניה אצל הקבוצה בה התחיל את דרכו בפרמייר ליג: "היו לי עוד הצעות מאנגליה, אני מחכה כבר להתחיל לשחק". אלי גוטמן יכול להיות רגוע

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  01.09.12 - 00:19
סוגר מעגל. בניון
סוגר מעגל. בניון

תגיות: יוסי בניון

תחילת כתבהאחרי קיץ מלא בשמועות, ספקולציות ואינספור שמות של קבוצות שנזרקו לאוויר, זה סוף סוף קרה: יוסי בניון עבר לווסטהאם. ממש בדקות האחרונות וביום האחרון של חלון ההעברות האירופי קפטן נבחרת ישראל מצא לו בית חדש-ישן.

אז איך זה קרה בדיוק? בניון וסוכנו, רונן קצב, עברו יום ארוך של משאים ומתנים במהלכו צייץ בניון בחשבון הטוויטר שלו כי "דברים הולכים ונעשים מעניינים". בשל העובדה שכל העסקאות היו חייבות להיחתם עד לשעה 1:00 בלילה הדברים הגיעה לכדי סיכום סמוך מאוד לשעה זו. במהלך היום, הוזכר שמן של ליברפול ופולהאם שמועמדות לקלוט את בניון, אך בסופו של דבר הקשר כאמור מצא את עצמו בווסטהאם.

עבור בניון, הקדנציה השניה באפטון פארק היא למעשה התחנה החמישית בפרמייר ליג. הקשר הישראלי הגיע לאי הבריטי לפני עונת 2005/6 אז שיחק בשורות אותה ווסטהאם. אחרי שנתיים מוצלחות יחסית, בהן הבקיע 8 שערים, הוא עבר בפעם לליברפול, בקיץ 2007.

שלוש עונותיו באנפילד היו למעשה השיא שלו, כאשר הוא הפך אט אט לשחקן חשוב ברוטציה של המרסיסיידרס. הוא הופיע לא פחות מ-134 במדי ליברפול בין 2007/8 ל-2009/10 והבקיע 29 שערים כאשר הזכור שבהם היה שער הניצחון על ריאל מדריד בליגת האלופות בשמינית הגמר ב-2008/9 וגם השלושער מול בשיקטאש.

בקיץ 2010 קפטן הנבחרת עשה סוג של קפיצת מדרגה נוספת בקריירה כשעבר לצ'לסי, אך שם הדברים היו טובים הרבה פחות עבורו. חוסר מזל, שהשתלב עם פציעות ותחרות קשה על חולצת ההרכב דחקו אותו לשולי הרוטציה בעונתו הראשונה, כאשר שנה לאחר מכן הוא שיחק רק פעם אחת בגלל פציעה אחת ארוכה. בתיחלת העונה שעברה בניון עבר לענקית אנגלית אחרת, ארסנל, אליה כאמור הושאל לשנה אחת מצ'לסי.