בדרך לאמריקה: בן חיים במו"מ מתקדם עם טורונטו מה-MLS

בלם נבחרת ישראל בדרך לתחנה חדשה ומפתיעה בקריירה: הקנדים, המדורגים במקום ה-8 (מתוך 10 קבוצות) בבית המזרחי בליגה האמריקנית, משוועים לחיזוק בחלק ההגנתי. בן חיים צפוי לחבור לאקס מכבי, רוברט ארנשו, שנמנה על הסגל

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  07.05.13 - 15:25
בן חיים. עומד להחליף יבשת (gettyimages)
בן חיים. עומד להחליף יבשת (gettyimages)
פרסום ראשון
תחילת כתבהפרסום ראשון: טל בן חיים בדרך לטורונטו מליגת הכדורגל האמריקאית, ה-MLS. ההצעה עצמה הגיעה מצד מי ששיחק לצידו בעבר, הבלם הניו-זילנדי ראיין נלסן, שמאמן כיום את הקבוצה, והמו"מ כבר החל. בלם נבחרת ישראל, בכל מקרה, מסיים את חוזהו בק.פ.ר בקיץ וצפוי להפוך לשחקן חופשי.

מאז נוסדה הקבוצה ב-2006 היא טרם הגיעה לפלייאוף ואת העונה האחרונה היא סיימה במקום האחרון במזרח, עם המאזן הגרוע ביותר מכל קבוצות הליגה. העונה הנוכחית, שהחלה בחודש מארס, לא נפתחה גם היא בצורה מרשימה מבחינת טורונטו, שניצחה רק פעם אחת בתשעה מחזורים וזקוקה לחיזוק. נכון לעכשיו, היא מדורגת במקום השמיני מתוך עשר קבוצות בבית המזרחי.

אם הצדדים יחתמו, יהיה בן חיים השחקן הישראלי השלישי שמשחק ב-MLS אחרי דדי בן דיין שלבש את מדיה של קולורדו ראפידס ואור ברוך שהיה בשיקאגו פייר. בין השחקנים שנמנים על סגל טורונטו ניתן למצוא את החלוץ הוולשי, רוברט ארנשו, ששיחק במכבי תל אביב מוקדם יותר העונה. הוולשי כבש העונה כבר 5 שערים ונחשב לאחד השחקנים החשובים בקבוצה. יתר השחקנים לא ממש מוכרים.

בעונה שעברה שיחק במועדון טורסטן פרינגס, קשר נבחרת גרמניה ובאיירן מינכן לשעבר. למשחקי הבית של טורנטו מגיעים בממוצע כ-20 אלף אוהדים ומתקן האימונים שלהם נחשב למפואר ביותר בליגה.