חבלי לידה מחדש: מה באמת עובר על אסולין ברומניה?

אקס סכנין שעשה את השידוך, סעיף השחרור שהתעקש להכניס לחוזהו והקושי להיכנס לקצב. הישראלי יצא לדרך חדשה ביאשי הקטנה, אך מאז רשם 61 דק' וטרם הראה את עצמו. ברומניה עדיין סבלניים, אך האם הכישרון יצליח לצאת לדרך חדשה? מבט לבפנים

אור אבולעפיה
אור אבולעפיה  06.12.19 - 16:15

תגיות: גיא אסולין

תחילת כתבה

חודשיים אחרי שחתם בפולי יאשי הרומנית, גיא אסולין עדיין מנסה להיכנס לקצב. רבים הופתעו מההחלטה של הישראלי להצטרף דווקא ליעד הזה, בטח אחרי גישושים שנעשו איתו מצד קבוצות בליגת העל, אבל אסולין רצה התחלה חדשה אמתית. 

נכון, גם שם תמיד יקראו לו "מסי הישראלי", אבל נדמה שהביקורות והציניות בארץ גרמו לו להעדיף ולנסות יעד אחר, נקי, בו יוכל בגיל 28 באמת להתחיל מחדש. אסולין חיפש יעדים בסקנדינביה, אפילו נבחן בגטבורג השבדית, אבל בסוף נדד לרומניה.

בעזרת סוכן השחקנים, בוגדן אפוסטו, ששיחק בבני סכנין ב-2007/2008, נוצר הקשר בין אסולין ליאשי, כשחלוץ העבר, הסביר שאסולין מוכן לקאמבק אמיתי תמורת שכר נמוך, כשחוזהו הוא עד לסיום העונה עם אופציה לעונה נוספת.

הכישרון עדיין שם. בווידאו: הביצועים של גיא אסולין מהצגתו של ברומניה

"אסולין מרוויח רק 4,000 יורו לחודש", מסביר לערוץ הספורט העיתונאי הרומני, נרסיס פוחואטה, שמסקר את יאשי עבור ה-Pro Sport הרומני, "אסולין נבחן יחד עם מספר שחקנים כמה ימים ורק לאחר מכן בקבוצה החליטו להחתימו. גיא הסכים להתפשר לטענתו כדי לקבל צ'אנס אמיתי והמאמן הבהיר לו שהוא מאמין בו. עד כמה אסולין האמין בעצמו? הוא דרש סעיף שחרור בחוזהו של 150 אלף יורו, כך שאם קבוצה תרצה אותו בזמן החוזה שלו ביאשי, היא תצטרך לשלם את הסכום הזה".

"אני שמח להיות כאן. שיחקתי בהרבה מועדונים במהלך הקריירה שלי, אבל זה אתגר חדש בשבילי. אני מאוד רוצה לעשות את הטוב ביותר שלי", אמר אסולין במסיבת העיתונאים הראשונה שלו כשחקן יאשי. "אני רוצה להראות את הכשרון שלי ורוצה להוכיח שהיכולות שלי מתאימות לקבוצה הזאת ולרמה הזאת".

בינתיים, אי אפשר להגיד שהישראלי ממש הראה מהפוטנציאל הגדול שלו. הקשר שהצטרף בסוף ספטמבר החל לקבל דקות בשלושת המחזורים האחרונים, בקבוצה שמדורגת במקום ה-9 בליגה. במשחק הראשון מול וולונטארי הוא עלה בדקה ה-80 ואף הגיע למצב מצוין אותו החמיץ, במפגש מול דינמו בוקרשט הוא כבר קיבל 33 דקות, בהן לא הצליח להשפיע, כשבשבוע החולף שיחק 18 דקות בהפסד לסטיאווה בוקרשט.

ברומניה מסבירים את ההתאקלמות היחסית איטית של אסולין בעובדה שהוא הגיע לא בכושר משחק, וגם נאלץ להתמודד עם מתיחה בשריר, ממנה התקשה להתאושש.

"הוא הגיע במצב פיזי לא טוב כי לא שיחק כדורגל הרבה זמן", נרסיס פוחואטה מסביר, "אם לא הספיק המצב הפיזי, אז הוא נפצע מיד כשהגיע, אבל לכולם ברור שהוא צריך עוד זמן. הוא לא בקצב של הקבוצה ובינתיים הוא סוג של בלתי נראה על הדשא".

למרות זאת, פאחוטה מספר שביאשי מאמינים באסולין: "יש לו כישרון גדול וצירפו אותך בידיעה שייקח זמן עד שהוא ימצה את הפוטנציאל שלו. בחורף הקרוב יתקיים מחנה אימון ליאשי וזו הזדמנות נהדרת בשבילו להיכנס לקצב. אני מניח שייתנו לו צ'אנס להוכיח שהוא יכול להגשים את הפוטנציאל שלו. עד עכשיו באימונים הוא בהחלט מרשים ונראה טוב, ולכן הוא גם החל לשחק לאחרונה, אבל אם הוא לא ישתפר, הוא עלול לאבד גם את הדקות שלו מהספסל".

לחזור אחרי שנתיים בלי כדורגל זה לא פשוט, אבל נראה שאסולין החליט לקחת את עצמו בידיים דווקא במקום שלפחות בינתיים, מגלה סבלנות כלפיו ופחות ציני, אבל אם לא יתחילו להגיע תוצאות, גם אסולין מבין שאותו צ'אנס עלול ללכת לאיבוד.

בווידאו: ההחמצה של אסולין בדקה ה-94 במשחק הבכורה שלו