הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"אני שייך לטופ, אחזור חזק יותר": מואנס דאבור בראיון

ההתמודדות עם קשיי הקורונה, הזיכרון מהתקופה בסביליה, ההחלמה מהפציעה והשאיפות בעולם הפיפ"א. בין הגיימינג לאימונים המאולתרים, החלוץ מצא זמן לשיחה ברוח התקופה

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  25.03.20 - 09:51
תחילת כתבה

בעוד מרבית האזרחים הישראלים שבגולה עדיין מחפשים את דרכם חזרה ארצה, יש כאלה שכבר השלימו עם כך שייאלצו להתמודד עם השלכות הקורונה במדינה זרה - מואנס דאבור הוא אחד מהם. הבוקר (רביעי), חלוץ הופנהיים, שמנסה להחלים מפציעה בברך בימים אלה, העניק ראיון ברוח התקופה לערוץ הספורט ודיבר על המצב בגרמניה, תכנית האימונים המיוחדת וכמובן, טורניר הפיפ"א בו הוא מככב.

"המצב לא קל, כמו בכל העולם", פתח את דבריו דאבור. "יש פאניקה עולמית בגלל הווירוס. גם פה בגרמניה קיימת פאניקה, אבל לא ברמה מוגזמת. עדיין אפשר לקנות דברים בסופר ומוצרים חיוניים, אבל אנחנו נשארים בבית. אני מנסה לבלות כמה שניתן בבית, עם אשתי שנמצאת בחודש שמיני. אנחנו צריכים להיות עוד יותר זהירים, אני מנסה כמה שיותר לעזור לה בקניות והכנת אוכל".

כשנשאל כיצד הוא שומר על כושר, ענה הישראלי: "אני מגיע למועדון לעבוד שם עם עוד 4-5 שחקנים. כל שחקן מגיע בשעות אחרות, ועושים לנו תוכנית לשחקנים הפצועים. מה שכן, כולם נשמעים להוראות ועושים את המקסימום כדי לשמור על הבריאות. אני מקווה שהווירוס ייעלם כמה שיותר מהר ואז אוכל לחזור לשחק העונה ואולי אוכל לעזור כמה שיותר. עד עכשיו אני לא מתאמן עם כדור, רק כוח וריצות".

על טורניר הפיפ"א, בו ניצח אמש שני שחקנים במוקדמות, הוסיף: "בגלל שכולם בבית מכינים כל מיני טורנירים לשחקנים, גם בספרד וגם בבונדסליגה. אתמול עשיתי טורניר הכנה שהורכב מארבעה שחקנים, אחד מהם היה פרו של וולפסבורג. ניצחתי אותו 1:2 בהארכה, בגמר לא היה לי קשה וזכיתי בטורניר. אני מנסה להעביר את הזמן בבית. יש לי זמן לשחק בפיפ"א, שזה משחק שאני אוהב וטוב בו. ככה אני מעביר את הזמן ואני חושב שבקרוב אנשים יבינו שאני הולך על זה חזק".

לאחר מכן, דיבר דאבור על קשיי ההתמודדות בחו"ל: "הראש שלי עם המשפחה בישראל, אני בקשר יום יומי איתם. אמא שלי היתה אצלי פה לא מזמן, ולאחר מכן נכנסה לבידוד בארץ, אבל ברוך השם הכל בסדר. מהבחינה הזאת תודה לאל שכולם בריאים, אני מאחל שכולנו נהיה בריאים, זה הדבר הכי חשוב".

"היתה לי עונה מאוד קשה, עם הרבה סיבוכים", התייחס דאבור לצד המקצועי. "אני מאוד שמח שאני כבר מאחורי התקופה היותר קשה בסביליה, לפחות מבחינת דקות המשחק. גם מהפציעה הקשה אני מתאושש. מקווה לחזור כמה שיותר מהר ואני מאמין שאחזור חזק יותר. אני אדם מאמין שלוקח כל דבר לטובה, מה שצריך לקרות קורה. הוכחתי בעבר שהמקום שלי הוא ברמות הגבוהות, לא סתם הגעתי לאן שהגעתי. אני כבר שש שנים בחו"ל ואני מרגיש שאני בטופ, למעט העונה הזאת".

"כמובן שאני מחכה בקוצר רוח לשנה הבאה", סיכם דאבור. "הכי חשוב שאשאר בריא, בלי פציעות ובעיות, אני מאמין שמבחינה מקצועית לא תהיה שום בעיה. לא יכול לחכות לשחק כדורגל, זה מה שאני הכי רוצה לעשות".