"הפציעה של זהבי לא נראית רצינית מדי"

שמידט רגוע לגבי מצב החלוץ. האתגר: הכשרתו לקראת הירנביין

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.12.20 - 21:11
(getty)
(getty)
תחילת כתבה

"ערב נורא". ככה הגדירו הבוקר (שישי) בתקשורת את היכולת של ערן זהבי אחרי המשחק אמש של פ.ס.וו איינדהובן מול גרנאדה במסגרת המחזור החמישי של שלב הבתים בליגה האירופית. ההולנדים אמנם הבטיחו את ההעפלתם לשלב 32 האחרונות בזכות ניצחון של אומוניה ניקוסיה על פאוק סלוניקי במשחק המקביל, והייתה חגיגה גדולה אחרי הניצחון בספרד, אך הרבה מאוד ביקורת הועברה כלפי הישראלי בצל השמחה.

זהבי גם נפצע אתמול, והוחלף (למרות שנכנס כמחליף) - אבל מאמן PSV, רוג'ר שמידט, עדיין רגוע. כשנשאל לגבי הפציעות של זהבי, נוני מדואקה ודנזל דאמפריס, הודעה: "כולם נפצעו, אבל זה לא נראה מאוד רציני. נראה אם הם יוכלו לשחק ביום ראשון. זה האתגר שלנו". איינדהובן תפגוש את הירנביין, במטרה להמשיך את רצף הנצחונות.

"הוא שיחק תפקיד צידי מאוד במשחק אתמול", כתב העיתונאי הבכיר יוס בוספלד. "זה היה הערב החשוב ביותר העונה של פ.ס.וו, והוא לא הופיע". אלה שיתמכו בזהבי יטענו שבמשחק אתמול הוא סופסל, כאשר ההסבר של המאמן רוג'ר שמידט היה שהוא פתח בשלושה משחקים ברצף ויכול לעלות יותר מאוחר מהספסל. בוספלד מנגד אמר כי עצם זה שזהבי עלה כמחליף בשלב מוקדם בגלל פציעה של שחקן אחר הובילה לכך שהוא זכה למספיק דקות כדי לתרום, וזה לא קרה.

עוד נכתב על הישראלי: "היו לזהבי הכי מעט נגיעות בכדור מבין כל השחקנים שקיבלו יותר מ-45 דקות במשחק הזה מול גרנאדה. עצם זה שהקבוצה העפילה לשלב הבא גרמה לזהבי לחייך, אבל היכולת האישית שלו לא אמורה לספק אותו ולא אף אחד אחר. נתוני העבר של השחקן פנטסטיים, במכבי ת"א וגוואנגז'ו R&F, וזה נראה שקנו אותו במועדון בשביל שיביא שערים. האם הוא הפך בחודשים האחרונים לחלוץ הרבה פחות טוב? האם היריבות שמולו הרבה יותר חזקות מאשר מה שהיה לו בישראל וסין?".