הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ביום הולדתו ה-35: רפאלוב חתם לשנתיים באנדרלכט

עכשיו זה רשמי. אחרי מבול הדיווחים, הליגיונר הבכיר הצטרף לקבוצת הפאר הבלגית וצפוי לסיים את הקריירה בחו"ל. המנהל הסופרטיבי: "האיכויות שלו תואמות את הכדורגל שלנו"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  26.04.21 - 18:15

ממשיך לייצג אותנו מעבר לים. אחרי מבול הדיווחים ובמהלך יום הולדתו ה-35, ליאור רפאלוב, אחד הליגיונרים הכי בולטים של הכדורגל הישראלי כיום ואולי בהיסטוריה, חתם היום (שני) באופן רשמי על חוזה לשנתיים באנדרלכט.

זו תהיה התחנה השלישית של הקשר בבלגיה, אחרי ששיחק בקלאב ברוז' ואנטוורפן. מוקדם יותר היום, הצטרפו דיווחים שכאלה גם ב"ל'אקיפ הצרפתי" ובתקשורת הבלגית - אך כעת אנדרלכט הסירה את הערפל והודיעה על החתימה באופן רשמי. "שחקן נבחרת ישראל לשעבר, שכבש העונה 14 שערים והוסיף 12 בישולים, ילבש סגול-לבן בשתי העונות הבאות", הם הכריזו.

פיטר ורבקה, המנהל הספורטיבי, אמר במעמד החתימה: "כולם מכירים את האיכויות של ליאור, ברור שהן תואמות את הכדורגל שיש לנו בראש. בזכות הניסיון, אבל בהחלט בזכות התשוקה והמקצועניות שלו. הוא מישהו שיכול להפוך את הצעירים להרבה יותר טובים על המגרש ומחוצה לו".

עם החתימה, עושה רושם שרפאלוב צפוי לסיים את הקריירה שלו בחו"ל. רפאלוב, שנולד באור עקיבא, שיחק מגיל 12 במחלקת הנוער של מכבי חיפה, כולל שבע שנים בבוגרים. עם הירוקים הוא זכה בשלושה תארי אליפות, כשבאחרון הוא הפך לשחקן המרכזי - ולכוח המניע בדרך לזכייה בתואר האחרון של המועדון. כמו כן, הוא זכה בתואר כדורגלן העונה.

בקיץ שלאחר הזכייה באליפות, רפאלוב עבר לקלאב ברוז', שם העביר שבע עונות והפך לאחד השחקנים האהובים במועדון - ואף זכה עם הקבוצה בעוד שתי אליפויות, גביע ושתי זכיות בסופר קאפ. באוגוסט 2018, אחרי שבע עונות, הוא עבר לקבוצה אחרת בבלגיה, כשחתם באנטוורפן, איתה זכה בגביע, ובסוף העונה גם ב"נעל הזהב" - תואר כדורגלן העונה המקומי בבלגיה. לרפאלוב יש 40 הופעות ושישה שערים במדי נבחרת ישראל.