הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"רפאלוב רצה להישאר באנטוורפן": הסאגה נמשכת

עסקת ההעברה לאנדרלכט ממשיכה לייצר כותרות: כעת נחשף כי האדומים הגישו הצעה ברגע האחרון, אך הישראלי דחה אותה. וגם: האם כוכב הקבוצה יוקפא עד סוף העונה?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  27.04.21 - 11:46
(getty)
(getty)
תחילת כתבה

הכדורגל הבלגי עדיין סוער: אתמול (שני), ליאור רפאלוב חתם באנדרלכט לשנתיים, החל מהקיץ הקרוב - וחולל לא מעט תגובות: מאוהדי ברוז' הזועמים על "חציית הקווים" ליריבה הגדולה, ועד אנטוורפן עצמה - שטענה כי מדובר ב"פגיעה בספורטיביות", בשל המאבקים בין אנטוורפן ואנדרלכט עד סוף העונה. כעת, עולה אפשרות מעט מרחיקת לכת - ובכל זאת מעניינת: האם ייתכן שרפאלוב, אחד השחקנים המשמעותיים באנטוורפן, כבר שיחק את משחקו האחרון בקבוצה?

חשוב לציין: אנחנו עומדים, נכון לעכשיו, בפני פתיחת הפלייאוף בבלגיה. מי שמוליכה את הטבלה בבטחה (יחסית, לאחר הקיזוז) היא קלאב ברוז' - שעומדת בפסגה עם פער של שמונה נקודות מהמקום השני. אלא שהקרב הוא באמת על המקום הזה (שיוביל להשתתפות בליגת האלופות) - כרגע, אנטוורפן היא שמדורגת שנייה, מרחק נקודה אחת מ... אנדרלכט, קבוצתו הבאה של רפאלוב. אין באמת חשד שרפאלוב "לא יתאמץ", אבל ברור שהנושא מעמיד את שתי הקבוצות בדילמה אתית לא פשוטה.

ואכן, ע"פ דיווחים בתקשורת הבלגית - ייתכן ואנטוורפן תחליט לשים את אחד משחקניה המשמעותיים (אם לא המשמעותי ביותר) בצד. רפאלוב, לפחות ע"פ הכתוב, מקווה שיוכל להמשיך ולשחק - וגם חבריו לקבוצה מעוניינים בכך (כנראה בגלל המשמעות המקצועית שלו). אך עם זאת, היום צפויה פגישה בין רפאלוב לבין המאמן, פרנק ורקאוטרן, ואיש לא יופתע אם בסופו של דבר תתקבל ההחלטה הדרסטית. אגב, יש להחלטה שכזו תקדים באנטוורפן: סימן יוקלרוד הנורבגי, שחתם על חוזה לעונה הבאה בגנק בחודש פברואר, ירד לקבוצת המילואים.

"רפאלוב רצה להישאר באנטוורפן"
במקביל, הולכים ונחשפים פרטים מאחורי הסאגה שמעסיקה מאוד את התקשורת הבלגית ב-24 השעות האחרונות. טום בודוויל, עיתונאי בלגי שעובד ב"ספורצה" המקומי הבהיר: "רפאלוב בכלל רצה להישאר באנטוורפן. הוא חי שם ומרגיש שם טוב במועדון, אבל לא הגיעה שום הצעה להארכה". הוא מטיל את האשמה על המנהל המקצועי, לוצ'יאנו ד'אונפוריו: "הוא חי מהכאוס, מהבלגן בחדר ההלבשה, ואיבד את רפאלוב - הוא מדבר עם אנדרלכט כבר כמה שבועות".

"ברגע האחרון, אנטוורפן התעוררה, כי הבעלים שמעו מהשחקנים כמה רפאלוב משמעותי עבורם. אנטוורפן כבר הציעה חוזה לרפאלוב עם אותו שכר שהוא מקבל באנדרלכט, אבל הוא כבר עבר בדיקות רפואיות אצלם בשבת. רפאלוב היה ג'נטלמן, ופשוט אמר להם: כעת, איני יכול לסגת".