"רוצה לעזוב את לודוגורץ ולשחק בארץ"

מאוויס צ'יבוטה ל"חמש באוויר": "לא טוב למשפחה שלי פה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.05.21 - 15:12
תחילת כתבה

הקיץ מתקרב בצעדי ענק, ואחד המלפפונים היותר מדוברים לאחרונה בהקשר של קבוצות בליגת העל הוא מאוויס צ'יבוטה. הקונגולזי, שנחשב לתושב ארעי בתקופה בה שיחק בבני יהודה, שייך כיום ללודוגורץ מבולגריה ובזמן האחרון לא כל כך מקבל דקות. היום (שלישי) הוא התפנה לראיון בתכנית הרדיו "חמש באוויר" בו הוא סיפר על מה שהוא עובר בתקופה האחרונה.

"העונה הזו פחות טובה מאשר העונה הראשונה", הוא אמר. "אני פחות משחק. זה הרבה דברים מעבר לכדורגל, פה זה לא רק כדורגל. לשחק או לא לשחק זה לא רק עניין של כדורגל. הרבה דברים שלא קשורים, אני לא רוצה להיכנס לזה. זה עניין ביני לבין המועדון, נסדר את זה ונתקדם. יש לי חוזה לעוד שנתיים. למשפחה שלי לא טוב פה. אתה יכול לקבל כמה כסף שאתה רוצה, אבל מעל הכל זה משפחה. טוב להם איפה שטוב להם. נחפש מקום אחר, אין מה לעשות. אני רוצה שיהיה טוב לאישה והילדים ואני רוצה להחזיר אותם לארץ".

צ'יבוטה המשיך: "אני לא סובל, אבל לא טוב. צריך לחפש מקום אחר. הסוכנים שלי עובדים על זה. מכבי חיפה או באר שבע? אני לא יודע לאן אני הולך, אבל יהיה בסדר. זה לא תלוי רק בי. אם זה היה תלוי בי, הייתי הולך לליון. אני סומך על הסוכנים שלי שימצאו משהו מתאים, אם זה בארץ או בחו"ל".

לאחר מכן סיפר שחקן הכנף על השיחות שלו עם ראשי הקבוצה הנוכחית שלו: "הודעתי ללודוגורץ שאני רוצה לעזוב. אני רוצה ליהנות מכדורגל. אם אתה לא משחק וגם לא טוב למשפחה, זה לא שווה את זה. אני פתוח להצעות מכולם. אם שחקן כמו כיאל יכול ללכת לסכנין, אז מי אני שלא יכול ללכת לסכנין או לקבוצה אחרת. אני מכבד את כולן. הליגה בארץ הרבה יותר טובה מליגות שאתם לא עוקבים אחריהן. פה אנחנו לקחנו את הליגה כבר מינואר. מבחינת מתקנים הרמה פה טופ-5 באירופה".

כשנשאל על מרוץ האליפות בארץ, ענה: "טוב שהליגה ככה, שיש מלחמה עד הסוף והכי טובה תיקח. יש לי חברים טובים בשני הצדדים. אני מאחל שהכי טובה תיקח האליפות. דן ביטון? הוא נתן מה שהוא יכול לתת. כדורגל זה לא רק במגרש, אלא הכל. כשהוא שיחק במכבי ת"א, הוא נתן מה שהוא יכול. עד היום הוא מלך הבישולים. דן שחקן מצוין, הוא יכול לשחק בכל קבוצה בארץ. כשהוא שיחק הוא הראה לכולם מה הוא שווה. יהיה בסדר, שחקן טוב".