הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"לא היה לנו כסף": כך נפלה עסקת זהבי לפנר

המו"מ שלא צלח, ההצעה מבשקשהיר והחרטות. בטורקיה חשפו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  23.07.21 - 11:40
תחילת כתבה

כבר מעל שנה שאוהדי פנרבח'צה עוקבים בדריכות אחרי מעלליו של ערן זהבי, אבל תצוגת הענק שסיפק כוכב פ.ס.וו איינדהובן במוקדמות ליגת האלופות מול יריבתם השנואה, גלאטסראיי, העלתה אותו עוד יותר על סדר היום בתקשורת הספורט הטורקית.

הבוקר (שישי), לצד אכזבת האוהדים של הקבוצה מאיסטנבול, בטורקיה סיפרו כיצד נפלה עסקת זהבי לפני כשנה. חסן קולאקוגלו, מי שמחזיק בזכויות הניהול של זהבי בטורקיה, סיפר: "כשזהבי החליט לעזוב את סין, יצרתי קשר עם מספר קבוצות בטורקיה. נפגשנו עם מנהל פנרבחצ'ה, סלהאטין באקי, ושמרנו על תקשורת רציפה במשך חודש. לשחקן לא היה חלק במו"מ, אבל לא היו לנו מיליון יורו לתת לו".

קולאקוגלו המשיך וסיפר: "השיחות שלנו נמשכו אמנם, אבל ההעברה לא התרחשה. לא יודע מה קרה. אוקאן בורוק, שהיה המאמן של בשקשהיר אז, גם מאוד רצה את זהבי - אבל למרות שנפגשתי איתו, לא הייתה שום התפתחות. חיכיתי עוד קצת, אבל אז הגיעה פ.ס.וו ואיתה הסיכום. בשנה שעברה לזהבי לא היו המלצות, ועכשיו קבוצה מטורקיה לא יכולה להחתים אותו גם אם היא רוצה".

לצד החשיפות של קולאקוגלו, בתקשורת הטורקית המשיכו לעקוב אחרי תחושות הקהל של פנר לנוכח התצוגה מול גלא. "חרטת זהבי", הם כינו זאת.

אגב, בראיון שהעניק לאחרונה בטורקיה, סוכנו של זהבי, רונן קצב, התייחס למו"מ עם פנר: "לערן יש חוזה לעונה נוספת בהולנד, אז צריך לכבד את פ.ס.וו. היה עניין מפנרבחצ'ה בעונה שעברה, היו שיחות, אך הם הודיעו לנו ברגע האחרון שהם יורדים מזה. כיבדנו אותם. לא יודע מה קרה מאחורי הקלעים, מאחל להם בהצלחה". נשיא פנר, אלי קוץ', דווקא לא היה מוכן להודות וטען: "ערן מעולם לא התעניין בנו".