הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

משחק בפארק, מחפש קבוצה: לאן נעלם אסולין?

הישראלי רוצה לאמן, אבל לא מוותר על הקריירה. ראיון

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  24.11.21 - 11:24

גיא אסולין, מי שהיה עד לפני כמה שנים ילד הפלא הגדול של הכדורגל הישראלי, כבר בן 30, ומאז שעזב את קרמה האיטלקית בקיץ האחרון הוא עדיין מחפש קבוצה. לקראת המשחק הערב בין מנצ'סטר סיטי לפריז סן ז'רמן, שיפגיש בין פפ גווארדיולה שהיה המנטור של הישראלי, לליאו מסי שאליו הוא הושווה, ב"גרדיאן" ראיינו את הישראלי.

בעבר, טיאגו אלקנטרה שגדל עם אסולין בלה מאסיה, סיפר שהישראלי הוא השחקן המוכשר ביותר שראה. "בכדורגל אוהבים להשוות", סיפר מי שזכה לכינוי "מסי העברי". "זה משהו שהם עושים כל הזמן ועבורי זו מחמאה גדולה, אבל מסי הוא הגדול בהיסטוריה. זה יכול להיות רע אם אתה לוקח את זה בצורה לא נכונה, כי הציפייה היא שתעלה למגרש ותהיה כמו מסי כל הזמן".

"בכל מועדון שהגעתי, ראו שהשוו אותי בעבר למסי, אז חשבו שאהיה מסי ואבקיע 50 שערים בשנה, כך שההשוואה באותה תקופה לא הייתה כל כך חיובית. כרגע, אחרי שהייתי בכל כך הרבה מועדונים, אני רואה בזה דבר חיובי ולוקח את זה כמשהו שלא נאמר על כל כך הרבה שחקנים. מסי הוא הטוב בהיסטוריה, אז זה נחמד להשוות אותי אליו בגלל משהו שעשיתי בדיוק באותו זמן".

כיום, אסולין משחק קטרגל עם חברים ולא מאבד תקווה למצוא את הקבוצה הבאה שלו: "לכדורגל אין תחליף. זה הדבר שאני הכי אוהב בחיים ותמיד יהיה, ואעשה את זה מתי שאוכל. למרות שאין לי קבוצה עכשיו, אני מנסה לשחק ולהתאמן כדי לעשות את הכי טוב שאפשר. אימון זה משהו שאני בונה עליו לעתיד, כשלא אוכל לשחק כדורגל יותר".

הישראלי סיפר על היסודות שקיבל בברצלונה: "כל מה שעשיתי בקריירה שלי קשור כמובן לכדורגל שלמדתי בברצלונה ובמיוחד מפפ. הוא הראה לי את התנועות ואיך לעמוד טקטית על המגרש. בכל פעם שאני משחק, אני מנסה להכניס את האלמנטים האלה למשחק שלי. את התנועות, האחד על אחד, העזרה לקבוצה בהגנה - את כל זה למדתי בברצלונה. שמחתי מאוד ללמוד מהטובים ביותר”.

"כילד בישראל, שגדל בעיר קטנה, החלום שלי היה לשחק כדורגל בבוגרים במועדון מקצועני. נתתי הכל עם אבא שלי, שדחף אותי הכי מכולם, הוא באמת האמין בי. מעולם לא חשבתי שגם בעוד מיליון שנה אשחק בקבוצה הראשונה של ברצלונה,  זה היה כל כך רחוק מהחלום שלי. רק חלמתי לשחק במועדון רגיל, אבל הדברים השתפרו והשתפרו, אז השגתי את זה, אז זה תמיד יישאר איתי. הייתי השחקן הצעיר ביותר שייצג את נבחרת ישראל, וזה הישג לא ייאמן”.

בנוסף, אסולין סיפר שהבת שלו היא אחת הסיבות שהוא רוצה לשחק באנגליה: "היא ראתה אותי מבקיע באיטליה ובישראל ומאוד גאה בי, היא רוצה שאמשיך לשחק כדורגל, כדי לספר לחברים שלה שאבא שלה כדורגלן, אבל היא גם רוצה שאשאר במנצ'סטר. כשאתה מגיע לרגע שאתה לא מוצא מועדון, זה חלק מהכדורגל וקורה להרבה שחקנים, ויש לך מחשבות שליליות בראש: 'מה אני צריך לעשות? האם אני צריך לפרוש?', אבל זאת לא אופציה עבורה, הכדורגל זה הכל בשבילי".