פללאשווילי וארשנסקי זכו בארד בצ'כיה

הראשון נסע לתחרות רק בעזרת תרומה של ילד בן 12, וצבר נקודות ללונדון. השני גבר על בולגרי בקרב הקובע

דניאל רוט  25.02.12 - 19:03
עד לונדון בזכות התרומה? פללאשווילי
עד לונדון בזכות התרומה? פללאשווילי
תחילת כתבה

 יוסף פללאשווילי הצדיק את התרומה. הג'ודאי הישראלי, שנסע לתחרות גביע העולם בצ'כיה תודות למימון של ילד בן 12, זכה במדליית הארד וצבר נקודות חשובות במירוץ למשחקים האולימפיים בלונדון. גם טומי ארשנסקי קטף את הארד במשקל עד 60 ק"ג.

הספירה לאחור נמשכה: על העדכונים והחדשות באיזור האולימפי שלנו >
התורם המיסתורי של פללאשווילי: בן 12 שוויתר על מתנת יום ההולדת

עוד קודם לכן הפסיד פלאשווילי בשלב רבע הגמר (עד 73 ק"ג), שם הודח על ידי ויקטור סקבורטוב ממולדובה בעקבות עונשים על פאסיביות וירד לבית הניחומים, בו ניצח ועלה לקרב על מדליית ארד. ברגע המכריע הוא גבר באיפון 32 שניות לסיום על צגאנבטאר חשבאטאר המונגולי, לאחר שכבר הוביל בוואזארי.

ארשנסקי השתתף בצ'כיה בקטגוריית משקל של עד 60 ק"ג. הישראלי הציג יכולת נהדרת, הגיע עד חצי הגמר ובו גבר על יאניסלייב גרצ'ב הבולגרי (אלוף אירופה הנוכחי) באיפון אחרי 3 דקות ו-36 שניות וזכה במדליית ארד. הישג נפלא לספורטאי הצעיר, שסיכוייו להגיע ללונדון השתפרו אך הוא עדיין רחוק מהשגת הקריטריון. תוצאה זו, אגב, מכניסה אותו לסגל הישראלי הבכיר לקראת לונדון. 

פללאשווילי, לו התחרות קריטית הרבה יותר, פתח מצוין את התחרות בצ'כיה ובסיבוב הראשון הוא זרק באיפון את יריבו הסלובקי. בשלב הבא הוא ניצח את סרגיי פלייב האוקראיני עם איפון נוסף, שהגיע אחרי ווזארי ויוקו. בשמינית הגמר התייצב מול סוסו סרגיי בדריאשווילי מרוסיה, שקיבל שלושה עונשים ושלח את הישראלי לרבע הגמר. בשלב 8 האחרונים פללאשווילי נראה עייף, ספג עונשים על פאסיביות והפסיד, בדרך לבית הניחומים, משם ינסה להיאבק על הארד. בבית הניחומים, גבר על יריב סיני בשני יוקו ואיפון ועלה למעשה לקרב מכריע על מדליית הארד.

התחרות בצ'כיה הייתה חשובה מאוד לפללאשווילי במירוץ להשגת הכרטיס למשחקים האולימפיים. בשבוע שעבר הוא היה אמור לקחת חלק בגראנד פרי בדיסלדורף, אולם ערב התחרות נעצר בגרמניה בחשד לגניבת משחת שיניים ואיגוד הג'ודו מיהר להטיסו בחזרה לישראל. סוסו עמד לשימוע בישראל והוחלט לאפשר לו לנסוע לגביע העולם בצ'כיה רק אם יממן את הכרטיס בעצמו, דבר שהיה ברור לשני הצדדים שאינו אפשרי בשל מצבו הכלכלי.

בעקבות הפרסום ב"חדשות הספורט", אביו של עוז דניאל בן ה-12, סגן אלוף ישראל בטניס, החליט לוותר על מתנת יום ההולדת שלו ולשלוח את פללאשווילי לצ'כיה. באיגוד הג'ודו היו המומים מהתורם וגם ויתרו למעשה על התחרות, פללאשווילי ענה בגדול על המזרן.