תשובה לגזענות: החיבוק של לוקאקו וסמולינג

שחקני אינטר ורומא במסר. קונטה: "הקהל לא יכול לשרוק בוז"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.12.19 - 09:01
כך נראה המסר של סמולינג ולוקאקו (GETTY)
כך נראה המסר של סמולינג ולוקאקו (GETTY)
תחילת כתבה

תשע שנים עברו מאז הפעם האחרונה שאינטר נכללה במאבק על אליפות איטליה והעונה נראה שהיא בצמרת על מנת להישאר. הנראזורי תפסו את מקומה של יובנטוס בפסגה, אבל יכול מאוד להיות שאחרי ה-0:0 אמש (שישי) מול רומא, הם יאבדו אותה שוב לטובת היריבה המרה.

עם כל הכבוד למאבק על אליפות איטליה והריצה של אינטר שנעצרה, הסיפור הגדול מהמשחק בינה לרומא לא היה שייך ממש לכדורגל. איטליה סערה אחרי הכותרת הגזענית של ה"קוריירה דלו ספורט", שהציב את רומלו לוקאקו וכריס סמולינג ראש בראש עם הכיתוב "בלאק פריידיי" והשניים (ששיתפו פעולה במנצ'סטר יונייטד) ענו על כר הדשא בחיבוק ארוך לפני שההתמודדות יצאה לדרכה.

אינטר, למעשה, סיפקה יופי של רצף עד ל-0:0 הזה, של חמישה ניצחונות רצופים, אבל גם הנתון הזה והעובדה ששיחקה מול יריבה קשוחה לא מנעה מהקהל בסן סירו לשרוק בוז. אפשר להגיד שאת אנטוניו קונטה זה די הרגיז ובסיום אמר: "האוהדים חייבים לתמוך ולעזור לנו, אסור להם לשרוק בטעות הראשונה, אנחנו זקוקים לכולם".

"לא פשוט לשחק בסן סירו, יש לנו הרבה שחקנים צעירים וכל אחד מהם חייב עזרה", המשיך קונטה. "רציתי להגיד זאת על מנת להגן על הקבוצה. אסור לנו להיות יהירים, הילדים הללו צריכים לקבל תמיכה תמידית. כשאנחנו מנצחים, משיגים שוויון או מפסידים, אנחנו עושים זאת ביחד".