הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בשל הקורונה: אינטר-לודוגורץ ללא אוהדים?

הסן סירו עשוי להיסגר בגלל הווירוס. "הבריאות חשובה יותר"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  24.02.20 - 19:39

לא מעט שנים חיכו באיטליה למאבק אליפות שוויוני, כזה בו ליובנטוס תהיה תחרות אמיתית על התואר - והעונה זה סוף סוף קרה. יובה כמובן נותרה חזקה כבל שנה, אבל הפעם גם לאציו ואינטר נכנסו לתמונה. ודווקא בימים בהם התחרות המיוחלת אכן מתרחשת, בהלת הקורונה קבעה: משחק העונה בין יובנטוס לאינטר ישוחק ללא קהל.

בנוסף, גם אופ"א שוקלת להתערב, וגם משחקה של אינטר מול לודוגורץ במסגרת הליגה האירופית עשוי להתקיים ללא אוהדים. אין עדיין החלטה סופית בעניין, והיום תתקיים פגישה בין ראשי הארגון במטרה להחליט על האם ואיך יתקיים משחק הגומלין בסיבוב הנוק אאוט הראשון של המפעל. כזכור, במשחק הראשון ניצחה אינטר 0:2 בבולגריה. 

כזכור, עם התפרצות המחלה בארץ המגף החליטו בהתאחדות האיטלקית לבטל את רוב המחזור האחרון, כאשר קיימת סכנה ממשית גם לקיום המחזור הבא. "ראש הממשלה אישר משחקים מאחורי דלתיים סגורות", כתבו ב'גאזטה דלו ספורט'. "זאת לאחר שנשיא הסרייה איי, פאולו דל פינו, שלח מכתב לממשלה בבקשה לא לבטל את המשחקים - אלא לשחק מאחורי דלתיים סגורות. זוהי בקשה רשמית, שמגיעה בעקבות הרצון לסיים את הליגה בזמן".

ביובה הקדימו את המאוחר והגיבו להחלטה של ממשלה איטליה. "יובה-אינטר ללא קהל?", שאל נשיא הקבוצה מטורינו, אנדראה אניילי, בתכנית רדיו מקומית. "אני מאמין שברגעים כאלה הדבר המרכזי שמעסיק את המדינה זה בריאות הציבור. ברור לכולם שמתקיימות שיחות עם כל הגורמים הרלוונטים, נתמוך בכל החלטה שתתקבל למען בריאות הציבור - בתנאי ששאר המוסדות יתמכו בהחלטה גם כן".

"הלו"ז של הליגה די צפוף", המשיך אניילי והסביר את הקשיים. "בעיקר בגלל שהעונה התחילה מאוחר והוחלט שלא לקיים משחקים בזמן חופשת חג המולד. לשנות את מיקום המשחק? זה מסובך במיוחד. גם אם אנחנו מרגישים מאוכזבים על איבוד האירוע, בריאות הציבור צריכה להיות בראש סדר העדיפויות".

לאחר שהסתיים דיון הקורונה, אניילי המשיך והתייחס לשמועות סביב עתידו של מאוריציו סארי - או במילים אחרות, השמועות סביב הגעתו של פפ גווארדיולה. כזכור, אחרי העונש הקשה שספגה מנצ'סטר סיטי, הענקיות של אירופה החלו ללטוש עיניים לכיוון המאמן, אך עושה רושם שהוא לא ממהר לעזוב. "כשאלגרי אימן את יובה, למרות הקשר הטוב, זיהינו את הצורך לעשות שינוי על הקווים וצירפנו את סארי. רצינו אותו, והחתמנו אותו".

"האמנו שהמודל של סארי הוא זה שיבטיח לנו את התוצאות שרצינו להשיג", המשיך נשיא יובה. "גווארדיולה? הוא מרוצה היכן שהוא נמצא ואנחנו מרוצים מסארי. מחשבות עליו יהוו בגידה במאמן הקיים. אנחנו ראשונים בליגה האיטלקית, אנחנו בשמינית גמר ליגת האלופות ואנחנו בחצי גמר הגביע. טעינו רק בסופר-קאפ האיטלקי".