הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מאמן העבר לואיג'י סימוני מת בגיל 81

האיטלקי הוביל את אינטר לזכייה בגביע אופ"א ב-1998. צרפת: שחקן בן 24 הלך לעולמו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.05.20 - 15:38
תחילת כתבה

לואיג'י "ג'י'ג'י" סימוני הלך היום (שישי) לעולמו בגיל 81, שנתיים לאחר אירוע לב שעבר ומאז אושפז בבית חולים בפיזה. מאמן העבר האיטלקי, שידוע יותר מכל בכך שזכה עם אינטר בגביע אופ"א 1998, הדריך בין היתר גם את לאציו ונאפולי.

המאמן המפורסם וקשר העבר גדל במחלקת הנוער של פיורנטינה, ועבר בקריירה בין קבוצות שונות ומפוארות דוגמת נאפולי, טורינו, יובנטוס, ברשיה וגנואה. ב-1974 פצח בקריירת אימון, וכאמור השיא הגיע עם הזכייה של הנראזורי במפעל השני בחשיבותו באירופה בסוף שנות ה-90, עם 0:3 מוחץ על לאציו משערים של איבן זמוראנו, חאבייר זאנטי ורונאלדו.

מועדונים רבים בארץ המגף ספדו לסימוני, ובינהם אינטר: ""הנראזורי לשעבר עוזב אותנו בגיל 81. המועדון והשחקנים מחזקים את משפחתו ואהוביו. הוא עזב אותנו בתאריך הכי אינטריסטי שיכול להיות - 22 במאי. אנחנו זוכרים ומתגעגעים לכל דבר שנוגע לג'יג'י".

טרגדיה בצרפת. שחקנה לשעברה של פ.ס.ז', ג'ורדן דיאקיז, הלך היום (שישי) לעולמו בגיל 24 בלבד. נכון לרגע זה לא ברורה מה סיבת המוות.

קבוצתו הנוכחית, פוריאני אז'ליאני, הודיעה על כך בחשבון הטוויטר שלה: "המשפחה השניה שלך תמיד תזכור אותך. נוח על משכבך בשלום, ג'ורדן".

דיקאקיז שגדל בנוער של פ.ס.ז' אך לא הצליח מעולם לעלות לקבוצת הבוגרים מצא את עצמו במספר קבוצות קטנות בשוויץ ובקרואטיה. הוא שותף 3 פעמים בנבחרת עד גיל 20 של צרפת.