"למה לא?": כך ז'וז'ה מוריניו הגיע לרומא

השיחה המפתיעה, המפגש החשאי והשכר שיקבל. ההשתלשלות נחשפה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.05.21 - 21:28
תחילת כתבה

כשז'וז'ה מוריניו פוטר מטוטנהאם, לא מעט קולות טענו שימי ה"מיוחד" תמו. ואכן, לפחות על פי התוצאות, מוריניו כבר לא מה שהיה פעם. אז כדי לחזור למקורות, מוריניו שב למקום בו זוכרים לו רק הצלחות - אדמת איטליה. אבל איך כל זה קרה תוך 15 ימים בלבד? ובכן, העיתונאי האיטלקי, ג'יאנלוקה די מארציו, שפך קצת אור על המינוי המפתיע.

הרעיון, למעשה, ניטע בימי הפרידה של מוריניו מטוטנהאם. המנהל המקצועי, טיאגו פינטו, קפץ על המציאה ויצר קשר עם נציגיו של מוריניו ואמר להם ש"רומא מחפשת את המאמן הבא". "למה לא?", הוא נענה - ותוך שניות המחשבה הפכה לפעולה. תוך דקות רומא פנתה לוואלדיר קארדוסו - יד ימינו של ז'ורז'ה מנדש, סוכנו של מוריניו - עם  השאלה: "האם ז'וז'ה היה רוצה להגיע לרומא?".

השיחות, למעשה, החלו באופן מיידי. רומא קיבלה זאת בהתלהבות וכמעט בחוסר אמון, טוען די מארציו, ומשפחת פרידקין, בעלי הקבוצה, לא באמת האמינה שהבאת מוריניו אפשרית. עם זאת, מצידו של הפורטוגלי, האתגר הוערך מיד.

לאחר קבלת האישור, התקיימה פגישה ראשונה בין הצדדים בביתו של מוריניו בלונדון - בה נכחו הבעלים, המנהל המקצועי והמאמן עצמו. כל הצדדים הסכימו על הפרוייקט, על בניית צוות מנצח. לא תהיה קבוצה שתצליח מיד, לא יהיו שחקנים עם משכורות עתק, אבל כן יהיה מסע תחת מנהיגות נוצצת.

מבחינה כלכלית, רומא עשתה מאמץ משמעותי והציעה למוריניו 7.5 מיליון יורו נטו לעונה בתוספת בונוסים. בטוטנהאם, המאמן הרוויח סכום עתק של 16 מיליון יורו, אך עם ההפסדים ובעקבות היעד המתון יותר - היה לו ברור שהוא יצטרך לקצץ. האם זה יתברר כבינגו של הג'לארוסי? ימים יגידו. בינתיים, ברומא כבר מצפים בקוצר רוח להגעתו של מי שצריך להחזיר לעצמו את השם "המיוחד".