רוצה, אבל לא יכול: דייגו קוסטה ישחק בספרד?

דל בוסקה רוצה לזמן את החלוץ הלוהט, אך בפיפ"א מערימים קשיים בנושא

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.10.13 - 06:52
תחילת כתבה

דייגו קוסטה הוא ללא ספק אחד החלוצים הכי לוהטים בליגה הספרדית עד כה, אם לא הלוהט מכולם. שחקנה של אתלטיקו מדריד, שכבש כבר 8 שערים, מוביל את הקולצ'ונרוס לפתיחה מסחררת של 7 ניצחונות ב-7 משחקים, כולל 0:1 קטן-ענק על ריאל בדרבי. לפיכך, הזימון לנבחרת מתבקש. האמנם?

ובכן, בוודאי - אלא שלעת עתה בעיות בירוקרטיות מונעות מקוסטה לחלוק את המדים האדומים-צהובים עם צ'אבי, סרחיו ראמוס ופרננדו טורס. כידוע, השחקן עצמו הוא יליד ברזיל, ובשל כך ההתאחדות הברזילאית חייבת לשלוח מכתב לפיפ"א ובו היא מתחייבת כי קוסטה מעולם לא נמנה על סגל הסלסאו.

מכתב שכזה מבושש להגיע, כך שלמעשה כל הצדדים תקועים. קוסטה, שקיבל אזרחות ספרדית בשנה האחרונה, רוצה מאוד להצטרף לנבחרת - אלא שבפיפ"א מקשים. קוסטה שותף בעבר כבר בשני משחקי ידידות במדי נבחרת הסלסאו וברזיל אינה מתנגדת לכך שהחלוץ ישחק בספרד, אך פיפ"א ביקשה זמן ופרטים נוספים על מנת לבחון את המקרה של השחקן. בשל כך, פיפ"א קבעה כי ייערך דיון בנושא במועד לא ידוע. עד אשר לא יתקיים דיון זה, לא יכול קוסטה להיות שייך לאף נבחרת.

בכך, הכוכב העולה ייצא קירח מכאן ומכאן: ויסנטה דל בוסקה רצה לזמנו לצמד המשחקים הקרוב במוקדמות המונדיאל, אך לא יכול לעשות כן. מנגד, לואיז פליפה סקולארי - מאמן ברזיל - כלל לא מעוניין בשירותיו. הייתכן שבמידה שפיפ"א לא תאשר לקוסטה לשחק בנבחרת ספרד, הוא לא ישיחק מעולם בזירה הבינלאומית?