מדינת הגמדים: התואר שגנבה סכנין מברצלונה

הקבוצה מישראל נמדדה כנמוכה ביבשת, מסי ויתר ננסי ברסה ירדו מהפסגה, בה שהו בשלוש השנים האחרונות

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.01.14 - 20:07
מסי. אפילו סכנין עקפה אותו (gettyimages)
מסי. אפילו סכנין עקפה אותו (gettyimages)
תחילת כתבה

לא אחת סופגת ברצלונה ממצבים נייחים או בנגיחות. זה לא קורה סתם, זו תוצאה ישירה של הגובה הממוצע של השחקנים הקטאלונים שעומד על 1.77 מטרים. ברצלונה נחשבה לקבוצה הנמוכה באירופה, אבל מחקר חדש שנעשה בנושא קבע ממצא חדש: ברצלונה כבר לא הנמוכה ביבשת, הקבוצה הכי נמוכה היא משלנו - בני סכנין.

החבורה של מרקו בלבול מתנשאת לממוצע של 1.76 מטרים והיא ראשונה בדירוג. נראה שהרכש הספרדי שעשתה הקבוצה בקיץ (אברהם פאס, כריסטיאן הידלגו וסאני) הורידו את הממוצע הקבוצתי.

בברצלונה, עלה העונה לשורות הבוגרים מארק ברטרה המתנשא לגובה של 1.83 מטרים. מעבר לכך, גם אלכס סונג שהצטרף אשתקד מתנשא לגובה של 1.84 מטרים ובסך הכל שניהם העלו במילימטרים את הממוצע הנמוך של ברצלונה. השחןם הגבוה ביותר בהרכב הוא ג'רארד פיקה המגיע לגובה של 1.92 מטר. תואר הנמוך ביותר בברצלונה מתחלק בין שלושה: ליונל מסי, פדרו ואלכסיס סאנצ'ס, כולם 1.69 מטר.  

 בצד השני של הסקאלה מככבת רובין קאזאן, אבל גם כמה קבוצות מהליגה הגרמנית. בשאלקה, למשל, יש רק שלושה שחקנים בסגל מתחת לגובה 1.80 מ' ולא פחות מ-14 מעל 1.85 מ'. לסגל ורדר ברמן משתייכים תשעה שחקנים מעל 1.90 מ' ו-15 מעל 1.87 מ'.