הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

זה קורה: לואיס סוארס נמכר לברצלונה עבור 75 מיליון ליש"ט

העסקה הגדולה של הקיץ יצאה אל הפועל באופן רשמי: 2 המועדונים אישרו את ההסכם והחלוץ יחתום לחמש שנים. סוארס כמובן לא יוכל לשחק ב-3 החודשים הראשונים. תתחילו לפנטז: האורוגוואי, מסי וניימאר בחוליית התקפה אחת

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  11.07.14 - 14:40
תחילת כתבה

זה היה באוויר כבר תקופה ארוכה והיום (שישי) זה גם הפך לרשמי: לואיס סוארס מצטרף לברצלונה. אחת ההעברות המסקרנות בכדורגל העולמי בשנים האחרונות נסגרה למעשה כאשר הקטאלונים סיכמו עם ליברפול על רכישתו של החלוץ. על פי הדיווחים באנגליה, בארסה תשלם כ-75 מיליון ליש"ט עבור האורוגוואי השנוי במחלוקת.

אחר הצהריים הוציאה ליברפול את ההודעה שאישרה את מעברו של סוארס בה נכתב: "אנחנו יכולים לאשר שסוארס יעזוב את המועדון אחרי שהושג הסכם עם ברצלונה. כעת השחקן יכול לסגור את תנאיו האישיים מול הספרדים, במה שישלים את ההעברה".

בהמשך, באתר הרשמי של ברצלונה נכתב כי סוארס יחתום ל-5 שנים במועדון ובימים הקרובים הוא יגיע לקאמפ נואו כדי לעבור את הבדיקות הרפואיות. לאחר מכן הוא כבר יוצג לתקשורת. באתר אף נכתב: "ברוכים הבאים לואיס סוארס".

מי שהתייחס למעבר הוא גם מאמנו לשעבר של סוארס, ברנדן רוג'רס שאמר: "עשינו כל שביכולתנו כדי להשאיר את לואיס בליברפול. אחרי לבטים קשים ודיונים רבים הסכמנו לשחרר אותו לספרד לאתגר חדש".

העברת הענק של סוארס כבר ריחפה באוויר זמן רב, אך התאפשרה בסופו של דבר גם בשל העובדה כי אלכסיס סאנצ'ס נמכר לארסנל. הצ'ילאני הבינלאומי פינה מקום הן בסגל הקטאלוני ובנוסף איפשר הזרמת מזומנים שסייעה לברצלונה לממן את העסקה הנוכחית. כעת סוארס יחבור לניימאר וליונל מסי וייצור את מה שתהיה אחת מחוליות ההתקפה המסקרנות בשנים האחרונות.

בתחילת הדרך, בארסה תאלץ להתמודד עם העונש הכבד שספג החלוץ בעקבות הנשיכה בגבו של קילייני במשחק בין אורוגוואי ואיטליה במונדיאל. כזכור, הסלסטה הצליחה לנצח את האיטלקים ולעלות לשלב הנוקאאוט אבל יומיים לאחר המשחק, החלוץ ספג השעיה של 4 חודשים מכל פעילות, 9 משחקים רשמיים בנבחרת וקנס בסך 111,000 יורו. בהמשך, השחקן יחד ההתאחדות של אורגוואי הגישו ערעור לפיפ"א אבל אמש הארגון הודיע כי הוא אינו מקבל את הערעור. המשמעות: סוארס לא יעמוד לרשות הקטאלונים בחודשייים וחצי הראשונים של העונה.