רשמית: בניטס פוטר מריאל מדריד, זידאן יחליף אותו

המאמן סיים את דרכו אחרי 7 חודשים של סכסוכים עם הכוכבים וחוסר הצלחה במשחקים החשובים. זיזו יקודם מקבוצת המילואים. דיווח: הצרפתי מבקש מקסיאס לשוב למועדון

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.01.16 - 21:08

תגיות: ריאל מדריד

תחילת כתבה

זה היה באוויר, אבל רק הערב (שני) זה הפך לרשמי: רפא בניטס פוטר מריאל מדריד, שבעה חודשים בלבד אחרי שמונה למאמן הבלאנקוס. הספרדי בן ה-55 הפך למאמן ה-11 שמפוטר בזמן שפלורנטינו פרס מכהן כנשיא והאחרון הודיע על כך במסיבת עיתונאים שהתקיימה במדריד.

פרס כינס פגישת חירום עם כל יושבי ההנהלה של ריאל במהלך שעות הערב ולאחר מכן הודיע על ההחלטה להיפרד מבניטס במסיבת עיתונאים, שהתאחרה בשעתיים וחצי. גם אחרי שהבלאנקוס הודיעו רשמית על מועדה - 20:30, העיתונאים הרבים המתינו במשך יותר מחצי שעה. בסופו של דבר פרס נכנס לחדר לצד חברי הנהלת ריאל והודיע על ההחלטה. לצידו היה גם זינדין זידאן, שיקודם מקבוצת המילואים ויחליף את בניטס בסנטיאגו ברנבאו.

משחקו האחרון של בניטס כמאמן ריאל היה ה-2:2 מול ולנסיה אתמול, אבל הביקורות נגד המאמן החלו עוד הרבה לפני הביקור במסטאייה. הוא נתפס במדריד כמאמן הגנתי, האוהדים והשחקנים לא אהבו את שיטת המשחק שלו וכך גם השחקנים, שעם חלקם הוא הספיק להסתכסך, ביניהם כריסטיאנו רונאלדו וסרחיו ראמוס.

בניטס מסיים את תפקידו שבועיים אחרי ה-2:10 על ראיו ואייקאנו, אבל היא התקשתה לאורך העונה במשחקים החשובים מול יריבות חזקות. ריאל הובסה 4:0 בקלאסיקו על ידי היריבה המושבעת, ברצלונה, הפסידה לסביליה ולוויאריאל, לא הצליחה לנצח את אתלטיקו ו-ולנסיה. בניטס ספג ביקורות רבות כמעט מאז מינויו למאמן ריאל ובחודשים האחרונים כיסאו הלך והתנדנד יותר ויותר. לכל אלה התווספה ההדחה המביכה של הבלאנקוס מגביע המלך כשדניס צ'רישב שותף במשחק מול קאדיס למרות שריצה עונש השעיה.

"איני יכול לעשות דבר עם הספקולציות סביב עתידי, אבל אני חושב שמצבי יהיה מצוין אם הקבוצה תמשיך לשחק כמו נגד ולנסיה", אמר בניטס אחרי המשחק במסטאייה ולפני פיטוריו. שחקני ריאל אף גיבו את המאמן וסרחיו ראמוס אמר: "יש לנו ביטחון מלא בו", אך הערב, כשנודע להם על ההחלטה לפטר את בניטס, הם חשו הקלה ושמחו, כך לפי דיווחים בספרד.

"זו הייתה החלטה קשה להתיר את חוזהו של רפא, במיוחד עבורי", אמר פרס במסיבת העיתונאים, "ההנהלה החליטה למנות את זידאן למאמן הקבוצה הראשונה. הוא יודע מה זה להוביל את הסגל של ריאל וכמה קשה זה יכול להיות. הוא גם מכיר את השחקנים מהעונה שבה זכינו בגביע האלופות העשירי". נשיא ריאל אף פנה לזיזו ואמר לו: "אני יודע שעבורך המילה 'בלתי אפשרי' לא קיימת".

הצרפתי שכיכב בריאל ושימש כעוזרו של קרלו אנצ'לוטי, יעביר מחר את האימון ובצהריים יקיים מסיבת עיתונאים ראשונה כמאמן הבלאנקוס. "אני רוצה להודות למועדון ולנשיא על ההזדמנות הזו", אמר זידאן, "יש לנו את המועדון הכי טוב בעולם ואת האוהדים הכי טובים בעולם. אעשה את הכל כדי שהקבוצה תזכה בתואר כלשהו בסיום העונה. זה יום חשוב עבורי".

מי שאמור לשמש כעוזרו של זידאן הוא סנטיאגו סולארי ובינתיים דווח בספרד על שינויים שהצרפתי מעוניין לבצע בריאל. לפי אחד מהם, זיזו יבקש מאיקר קסיאס לחזור למועדון מפורטו, אך נראה שהשוער הוותיק יסרב.