רשמי: אומטיטי חתם בבארסה. דיווח: לוקה דין יוצג ביום חמישי

בלם ליון ונבחרת צרפת עובר תמורת 25 מיליון יורו. המגן השמאלי הצרפתי צפוי להצטרף לקטאלונים שישלמו 20 מיליון יורו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.07.16 - 18:10
תחילת כתבה

יומיים אחרי ההפסד בגמר יורו 2016 עם נבחרת צרפת, סמואל אומטיטי קיבל קצת חדשות טובות. ברצלונה הוציאה הודעה רשמית כי רכשה את הבלם בן ה-22 מליון תמורת 25 מיליון יורו. הוא חתם על חוזה לחמש שנים בקבוצה, כאשר סעיף השחרור שלו יעמוד על 60 מיליון יורו. 

הבלם ערך את הופעת הבכורה שלו בנבחרת צרפת ברבע גמר היורו מול איסלנד והמשיך ביכולת הטובה גם בחצי הגמר מול גרמניה בדרך לתפיסת מקום של קבע ב-11 של דידייה דשאן, זאת למרות שהגיע לטורניר כבלם מחליף בעקבות הפציעות של רפאל וראן, איימריק לאפורט, קורט זומה וז'רמי מתייה וההשעיה של מאמדו סאקו. ביום שישי הקרוב יעבור אומטיטי את הבדיקות הרפואיות בסיומן יוצג באופן רשמי ויוצג בקאמפ נואו. הבלם ממוצא קמרוני הספיק לערוך 131 הופעות במדי הקבוצה הבוגרת של ליון, שם גם גדל.

בנוסף, בקטאלוניה פורסם כי שחקן הרכש הבא של בארסה אחרי אומטיטי יהיה לוקה דין וייתכן שהוא יוצג כבר ביום חמישי. בעונה החולפת דין הושאל מפאריס סן ז'רמן לרומא, בה כבש 3 שערים ובישל 5 נוספים ב-42 משחקים בכל המסגרות. לאחרונה בארסה חיפשה מגן שמאלי נוסף שיצטרף לג'ורדי אלבה, זאת מכיוון שאדריאנו אמור לעזוב במהלך הקיץ. הקטאלונים אמורים לשלם 20 מיליון יורו על דין.

בנושא אחר, על פי דיווחים בספרד, ברצלונה לא פוסלת אפשרות כי דווקא קלאודיו בראבו, שוערה הראשון של הקבוצה, יימכר. בצל השמועות שצצו סביב מעבר אפשרי של מארק אנדרה טר שטגן למנצ'סטר סיטי, במועדון הקטאלוני החליטו כי הם מוכנים לשמוע הצעות דווקא עבור הצ'יליאני.