הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

תם ונשלם: עוסמאן דמבלה חתם בברצלונה לחמש שנים

דורטמונד הסכימה להצעת הענק של הקטאלונים שעמדה על 105 מיליון יורו, לא כולל בונוס עתידי. הצרפתי יהיה ההעברה היקרה השנייה בהיסטוריה, סעיף השחרור: 400 מיליון יורו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  25.08.17 - 18:05

התשובה של ברצלונה לעזיבת ניימאר סוף סוף הגיעה. הקטאלונים הודיעו על החתמתו של עוסמאן דמבלה, עבור סכום אסטרונומי של 105 מיליון יורו לא כולל בונוסים. אחרי חיזורים רבים ומספר הצעות שנדחו, בורוסיה דורטמונד הסכימה לבסוף לתת אור ירוק לעסקת היקרה השנייה בהיסטוריה.

מלבד היותו השחקן השני היקר בהיסטוריה, דמבלה יחזיק גם בסעיף שחרור אסטרונומי וחסר תקדים של 400 מיליון יורו. "דורטמונד וברצלונה הגיעו להסכם על העברת עוסמאן דמבלה", נכתב באתר הרשמי של השוורצגלבן. מוקדם יותר היום, דווח ב"ל'אקיפ" כי הושג סיכום בין דורטמונד לברצלונה במונאקו, שם נמצאים נציגי הקבוצות בהגרלת שלב הבתים של ליגת האלופות. עוד נטען שז'וזפ מריה ברתומאו, היה האיש המרכזי, שהצליח לגשר על הפערים ולהשיג את הסכמתם של השוורצגלבן למהלך המרעיש.

מאז שהצהיר על רצונו לעזוב ולחתום אצל הקטאלונים, דמבלה התאמן בנפרד משאר חבריו ונראה שהגיע לנקודת אל חזור בדורטמונד. הצרפתי יהיה שחקן הרכש הרביעי של ברצלונה בחלון ההעברות הנוכחי, לאחר הגעתם של ג'רארד דאולופאו, פאוליניו ונלסון סמדו.

דמבלה נחשב לאחד מהשחקנים המבטיחים ביותר בעולם. הצרפתי בן ה-20 החל את הקריירה המקצוענית שלו ברן בה כבש 12 שערים ב-26 משחקים בעונת 2015/16, בסיומה עשה את קפיצת המדרגה לדורטמונד. במדים הצהובים-שחורים הוא ערך 32 הופעות ומצא את הרשת שש פעמים, והוסיף 13 בישולים.

דמבלה, כאמור, יתפוס את מקומו של ניימאר, שעבר הקיץ לפאריס סן ז'רמן עבור סכום שיא של 222 מיליון יורו. מאז שאיבדה את הברזילאי, סגנית אלופת ספרד פתחה בנסיונות קדחניים לצרף מחליף ראוי, כמו פיליפה קוטיניו, כריסטיאן אריקסן ואנחל די מריה, אבל נדחתה פעמים רבות. בלי קשר לעסקה המתקרבת, דווח כי היא עדיין מנסה לרכוש את קוטיניו ודי מריה.