"הטביע את חותמו": סיכום הבכורה של סטיין

המחמאות, הפוקוס על מסי וההישג של פוץ'. עידן חדש בבארסה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.01.20 - 07:00
סטיין. "הטביע חותם" (Getty)
סטיין. "הטביע חותם" (Getty)
תחילת כתבה

אז נכון שעידן קיקה סטיין בברצלונה החל רשמית, אך גם נגד גרנאדה, קיבלנו עוד הוכחה לכך שכנראה זה לא באמת משנה מי עומד על הקווים, כל עוד מי שנמצא בכר הדשא הוא ליאו מסי, שהבטיח את שער הניצחון שקבע 0:1.

בעיתונות הקטלאנית התייחסו לניצחון של ברצלונה וב"מונדו דפורטיבו" נכתב: "עידן סטיין התחיל עם ניצחון דחוק. מסי שוב תרגם את העליונות הקטלאנית לתוצאה נגד גרנאדה, ששיחקה חצי שעה בעשרה שחקנים". גם ב"ספורט" המשיכו באותו הקו: "סטיין הטביע את חותמו, מסי הכריע כמו תמיד". גם במדריד הפוקוס היה על הפרעוש. "מה שלא משתנה זה מסי", התייחסו ב"מארקה" לחילופי המאמנים, וגם ב"אס" נבחרה הכותרת: "הסגנון הוא מסי".

גם סטיין כמובן, שידוע כמעריץ גדול של מסי, החמיא לכוכב שלו אחרי המשחק: "מסי עשה את מה שהוא עושה חל החיים. זה מרגיע כשיש לך שחקן כמוהו, שמשחרר משחקים תקועים כאלה כבר יותר מעשור".

על היכולת הכללית של בארסה, אמר: "אולי הייתה חסרה לנו קצת יותר הצלחה במחצית הראשונה. עשינו טוב הרבה דברים, לאט לאט, אני מקווה שנשתפר. הייתה לנו המון שליטה, רצינו להיות אמיצים ולחטוף את הכדור בחצי המגרש של היריבה. אני די מרוצה ממה שראיתי. לחצנו טוב ולא היינו צריכים לרדוף אחרי היריבה. זה נכון שגם הרוח השפיעה מאוד על המשחק".

תחת סטיין, ברצלונה השלימה מעל 1,000 מסירות, והמאמן אמר על כך: "מה שאני רוצה זה לשלוט ולהימנע מאיבוד החזקת כדור, אחרת היריבה יכולה לפגוע בך. אין הרבה דברים שצריכים לשנות, אולי את המנטליות והעקביות כדי לשמור על האינטנסיביות 90 דקות. אני מרוצה מהמאמץ של כל השחקנים".

בנוסף למסי ולסטיין, מי שהיה במוקד הניצחון הוא ריקי פוץ'. הקשר בן ה-20 שנחשב לדבר הבא במועדון עלה להופעת בכורה בליגה העונה, והחל את המהלך שהוביל לשער הניצחון. סטיין היה מרוצה ממנו בסיום ואמר: "ריקי פוץ' היה טוב מאוד, הוא קרא מצוין את המשחק".

למרות שעלה מהספסל רק בדקה ה-71, פוץ' השלים 35 מסירות, יותר מכל שחקן אחר בגרנאדה, והודה למאמנו אחרי המשחק: "סטיין קרוב לכל השחקנים שלו. הוא מדבר ומייעץ לנו הרבה. אני רוצה להודות לקיקה על שנתן לי את ההזדמנות הזאת". בהמשך צייץ: "אני מרוצה מאוד מהניצחון ומהבכורה בליגה, תודה לכם 'קולס, ויסקה בארסה".