ריאל מדריד: ארבע האפשרויות לחיזוק הקבוצה בקישור

לא רק קאמבינגה - ארבע האפשרויות על הפרק של זינדין זידאן

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  06.05.20 - 19:37
תחילת כתבה

ריאל מדריד מחפשת עתיד לקישור. זינדין זידאן אמנם עסוק בטווח הקצר באפשרות שהליגה הספרדית תחודש, אולי עוד אפילו החודש, אבל מסתכל קדימה ובוחן דרכים לחזק את הסגל - ולבצע בו שינוי גדול. כך התפרסם היום (רביעי) ב"מארקה": הבלאנקוס בוחנים ארבע אופציות כמחליף לקאסמירו, כולן הגיעו (בשלב כזה או אחר) מצרפת. השם הבולט ביותר בתחום הזה הוא אדוארדו קמאבינגה מראן, אבל יש עוד שלושה שמות מעניינים, שאולי יסייעו במרכז השדה של הסנטיאגו ברנבאו.

אדוארדו קמאבינגה (17, ראן)
אחרי הקשר הצרפתי שנולד באנגולה, ריאל עוקבת עוד מהגילאים הצעירים, עוד לפני שהעפיל לסגל הבכיר של הקבוצה בעונה שעברה, כשהיה רק בן 16. קמאבינגה הוא, כאמור, האופציה הראשונה - אבל בפני ריאל עומדים שני מכשולים עיקריים: הראשון הוא הסכום שראן צפויה לדרוש עליו, שלא אמור לרדת מ-60 מיליון יורו; והשני הוא האפשרות של קמאבינגה לשחק בעונה הבאה בליגת האלופות.

לאור הפסקת הליגה הצרפתית בשל משבר הקורונה המתארך, ראן סיימה את העונה במקום השלישי, מה שאומר שהיא תשחק במוקדמות ותוכל להעפיל. לכן, קמאבינגה יעדיף לנסות להגיע לשלב הבתים, במידה לשפר את מעמדו בבמה כל כך מרכזית. עם זאת, קמאבינגה הביע את רצונו לשחק בריאל, ועוד יותר תחת זידאן.

אנגולו קאנטה (29, צ'לסי)
סיפור הסינדרלה של הקשר הצרפתי מוכר היטב. האיש שהחל בליגות הנמוכות בצרפת, הגיע ללסטר כמעט במקרה, והפך לשחקן הראשון מאז אריק קנטונה שלוקח שתי אליפויות פרמייר ליג רצופות - עם שתי קבוצות שונות. כבר מאז התקופה בלסטר, ריאל עוקבת אחרי קאנטה (שהפך מאז גם לאלוף עולם עם נבחרת צרפת) עוד מאז התקופה אצל קלאודיו רניירי, אבל כעת המצב יותר מורכב - בעיקר לאור העובדה שהוא שחקן מאוד משמעותי בסגל של פרנק למפארד, והבלוז אמורים לדרוש עליו סכום גבוה ביותר. עם זאת, כנראה ששמו תמיד יהיה קשור עם זידאן, לאור העובדה שבין השניים יש יחסים מצוינים (וגם הערכה מקצועית הדדית).

בובאקרי סומארה (21, ליל)
לקשר הצרפתי שנולד בסנגל היתה עונה לא רעה בכלל בליל, ויחסית לקמאבינגה הוא גם עבר יותר שנים וניסיון (באופן יחסי, כמובן). הקושי כאן הוא ההתעניינות הרבה הוא זוכה, בעיקר באנגליה: יורגן קלופ וליברפול, כמו גם מנצ'סטר יונייטד התעניינו כבר בשירותיו; ואפילו וולבס הציעה לו 40 מיליון יורו בעונה שעברה, אך ליל דחתה את הסכום. לפי הל'אקיפ הצרפתי, הקבוצה אמורה לדרוש 60 מיליון יורו על הקשר.

אורליין צ'ואמני (20, מונאקו)
כנראה האופציה הפחות פופולרית מבין הארבע. העונה האחרונה שלו לא היתה הכי טובה שיש, אבל הפוטנציאל עוד קיים. מונאקו כבר שילמה עליו רק בקיץ סכום של 18 מיליון יורו, וצ'ואמני השיג מספר הופעות מכובד בכל הנבחרות הצעירות. עם זאת, העונה מעמדו קצת הידרדר עם הגעתו של המאמן החדש, רוברטו מורנו, וצ'ואמני יירשם כפוטנציאל - אך לא בטוח שריאל תלך עליו באופן מיידי.