הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"עדיף ממסי ורונאלדו": בנזמה שובר שיאים

במדריד היללו את החלוץ. וגם: השיחה שהחזירה את אסנסיו לעניינים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  23.09.21 - 08:24

כמה שהוא חיכה להתפוצצות הזאת. מרקו אסנסיו חגג הערב (רביעי) שלושער ראשון ב-1:6 של ריאל מדריד, שהגיע דווקא נגד מועדון נעוריו מאיורקה. אסנסיו, שמעולם לא הבקיע יותר משישה שערי ליגה בעונה בליגה הספרדית, רצה להוכיח שגם הוא חלק מהמכונה ההתקפית שקרלו אנצ'לוטי יצר - וזה בדיוק מה שהוא עשה. עד כמה המכונה הזו קטלנית? הבלאנקוס הבקיעו כבר 21 שערים העונה, בזמן שאף קבוצה אחרת בליגה לא כבשה יותר מ-11. אלאבס, לשם ההשוואה, עם שער אחד בלבד.

"אפשר לסמוך עליי", אמר אסנסיו בסיום. "רציתי להוכיח לאנצ'לוטי שהוא יכול להיות לבטוח בי. התחרות גדולה ואני אלחם על המקום שלי. אנחנו משחקים כדורגל ממש טוב, עם הרבה תשוקה, יש לנו מוטיבציה". ב-2013/14 אנצ'לוטי המציא מחדש את אנחל די מריה כקשר אמצע, וזה כל כך הצליח עד שאל פידאו סיים את העונה כשחקן המצטיין של גמר ליגת האלופות. העונה, האיטלקי מנסה לעשות את אותו דבר עם אסנסיו, שבגיל 25 נלחם על עתיד הקריירה שלו.

ב"אס" הוסיפו וסיפרו הבוקר שאסנסיו כעס במשחק הקודם על כך שלא קיבל דקות משמעותיות והחליט לבקש הסברים מאנצ'לוטי. מאמן ריאל מדריד נענה לבקשה והכניס אותו לשחק, ואסנסיו החזיר בדיוק כמו שהיה צריך להחזיר - על כר הדשא. "היה לו כל כך הרבה רצון, הוא לא הוריד את הרגל מהגז", נכתב ב"אס".

אם אסנסיו היה גיבור הערב הזה של ריאל, אז גיבור העונה הזו שלה (שהצטיין גם נגד מאיורקה) הוא כרים בנזמה. החלוץ הצרפתי כיכב פעם נוספת עם צמד שערים וצמד בישולים, שסידרו לו את הפתיחה הטובה בהיסטוריה לשחקן בליגה הספרדית. בנזמה הפך לשחקן הראשון אי פעם שמעורב ב-15 שערים אחרי שישה משחקים בלה ליגה (8 שערים, 7 בישולים).

"הוא ממשיך לשחק כדורגל כמו המלאכים", הכריזו ב"אס" על החלוץ הצרפתי. "יתרה מזאת, נעז ונומר שאף אחד לא משחק כדורגל טוב יותר ממנו בשלב זה. הוא עושה הכל טוב, הופך הכל ליעיל יותר, כל פעולה שלו יפה לעין. גם את ליאו מסי ואת כריסטיאנו רונאלדו אי אפשר להשוות לבנזמה כרגע".