הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

רונאלדו הברזילאי: "הסופרליג היא לא רעיון רע"

אגדת הכדורגל ונשיא ויאדוליד: "לא יפגע בליגה המקומית", "צריכים למצוא דרכים לשפר את המוצר שלנו"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  23.09.21 - 18:28
רונאלדו. לא חושש מהרעיון (Getty)
רונאלדו. לא חושש מהרעיון (Getty)

בחודש אפריל האחרון, ליתר בדיוק ב-19.04.21, עולם הכדורגל כולו נכנס לסחרור כאשר 12 מועדונים מהגדולים ביבשת, הכריזו על הקמת ליגה עצמאית, ה"סופרליג". אחרי מספר ימים, הפורמט החדש שאמור היה לשנות את הכדורגל כמו שאנחנו מכירים אותו פורק, למרות שרשמית, ברצלונה, ריאל מדריד ויובנטוס עדייו לא ויתרו על הרעיון.

נהוג לחשוב שמדובר במהלך שהיה מחזק את הקבוצות העשירות ופוגע קשות במועדונים הצנועים יותר ובליגת המקומיות, אבל מי שדווקא התבטא היום (חמישי), בעד הנושא, הוא נשיא ויאדוליד ואגדת הכדורגל, רונאלדו הברזילאי, בראיון ל'אתלטיק'.

"אני לא חושב שהסופרליג זה רעיון רע. אוהדי כדורגל רוצים לראות משחקים גדולים. מי שאוהב את המשחק, רוצה לראות את ריאל מדריד משחקת נגד סיטי, פ.ס.ז' או אינטר. אנחנו רוצים לראות מפגשים כאלו כל הזמן ולא לחכות לרבע או לחצי גמר. אבל חסר דיאלוג בתחום הזה. אוהדים כעסו כי לא שיקפו להם את המהלך ולא הסבירו להם אותו כמו שצריך".

עוד הוסיף נשיא קבוצתו של שון וייסמן: "אני לא הייתי רוצה שהליגה הספרדית תאבד מהכח וההשפעה שלה, אבל אני לא מאמין שזה היה קורה. גם עם הסופרליג, הבסיס של הכדורגל זה הליגות המקומיות. אוהדים קונים מנויים משפחתיים, יש חיבור בין הקבוצות לקהל. אני מקווה ומאמין שליגה כמו הסופרליג לא הייתה משפיעה על הליגת המקומיות. הקבוצות הקטנות חיות בשביל זה".

"אנחנו צריכים לחשוב איך לשפר את המוצר. אנשים צריכים להבין שמדובר בבידור ושצריך לתת לאנשים את השירות הטוב ביותר. הגורמים החשובים בכדורגל צריכים לשבת ביחד, לדון, ולמצוא פתרון שיגרום לכולם להרגיש מנצחים. האוהדים היום מאוד מעורבים, הם חייבים להבין את מה שמתרחש".