הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

צ'אבי: "הכל מוכן, בארסה? זו חזרה הביתה"

המאמן מתכונן לג'וב החדש: "המועדונים צריכים לסכם ביניהם"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  03.11.21 - 21:18
(getty)
(getty)

צ'אבי הרננדס מתקרב לברצלונה. אחרי שמשחקה של קבוצתו הקטארית, אל סאד, הסתיים הערב (רביעי) ב-3:3 עם אל דוחאיל ב"משחק העונה" המקומי - המאמן נשמע כמי שמתכונן כבר לתפקיד הבא, והגדול בקריירה שלו. "אני עוד לא יודע מה יקרה", הוא אמר בראיון אחרי המשחק, "הקבוצות צריכות להמשיך ולדבר. אני רוצה שזה יקרה, וזה צריך להיות מובן. צריכים להיות הגיוניים. הדברים יצטרכו להיפתר בקרוב".

"העמדה שלי ידועה", הבהיר הרננדס, "חזרה לברצלונה תהיה נפלאה, כמובן - זו כמו חזרה הביתה. זה יהיה מלהיב, ואני מקווה שזה יקרה. הייתי בקשר עם בארסה כבר כמה ימים, הכל מוכן מבחינתי - אבל כעת זה תלוי בשיחות בין המועדונים". המגן השמאלי של אל סאד, עבד אל כרים חסן, כבר סגר עניין כשאמר: "כולם כאן עצובים, כי צ'אבי יעזוב את אל סאד אחרי המשחק".

מוקדם יותר הערב, הגיעה הודעה שסותרת את האופטימיות הזאת - מכיוונת הנהלת אל סאד. תוך כדי המשחק, הוציא מנכ"ל המועדון הודעה חד משמעית - ולפיה הוא לא ישוחרר לקטאלונים, לפחות לא בשלב הזה של העונה. המנכ"ל, טורקי אל עלי, צוטט כאומר: "אנו מקבלים בברכה את ביקורה של המשלחת המנהלתית של ברצלונה, אותה אנו מכבדים ומעריכים".

"עמדת המועדון היא ברורה מתחילת הדרך", אמר אל עלי, "אנו מחוייבים לשמור על צ'אבי איתנו, ולא נוכל לשחרר אותו בתקופה רגישה כזו של העונה". היום, לפני "משחק העונה" בליגה הקטארית, הגיעה משלחת של אנשי ברצלונה, בהם חברי ההנהלה מתיאו אלמאני ורפאל יוסטה לקטאר - ככל הנראה, על מנת לתווך סופית את החתמתו של המאמן, שעל פי כל ההערכות אמור להיכנס לנעליו של רונאלד קומאן בברצלונה.

כזכור, לצ'אבי יש סעיף שחרור בחוזה על סך מיליון יורו - אך עם אופציה לצאת בחינם. אלא שבקטאר לא משלימים עם זאת, ובתקשורת המקומית מדברים על דרישה של 10 מיליון יורו. בספרד טוענים שאם אכן בארסה תצטרך לשלם את הסכום הזה, צ'אבי יהיה זה שיצטרך לממן אותו - הרבה בגלל המצב הכלכלי הרעוע, שגם ככה מאלץ את בארסה להיעזר בגורם שלישי כדי לשלם את הפיצויים של קומאן.

ומה לגבי המצב הרגיש? אל סאד, הקבוצה אותה מאמן צ'אבי, פוגשת בשעה זו את אל דוחאיל כשהיא במקום הראשון בטבלת הליגה הקטארית אחרי שמונה מחזורים. היריבה הערב דולקת אחריה, עם שלוש נקודות פחות, ונאבקת איתה ישירות על תואר האליפות. חשוב לציין כי הליגה בקטאר יוצאת לפגרה אחרי המשחק היום, ואל סאד תחדש את פעילותה בעוד כחודש וחצי - 21 בדצמבר, במשחק בית מול אל חור. האם צ'אבי יהיה המאמן עד אז? תלוי את מי שואלים.