חזיזים, אבוקות ואדומים, 1:1 בין בוקה לריבר

תיקו סוער בסופרקלאסיקו של ארגנטינה: המשחק הופסק לרבע שעה בשל התפרעויות, שחקן הורחק בדקה ה-112

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  06.05.13 - 07:41
1:1 בעוד סופרקלאסיקו סוער (gettyimages)
1:1 בעוד סופרקלאסיקו סוער (gettyimages)
תחילת כתבה

מאמן בוקה ג'וניורס קרלוס ביאנצ'י אמנם שמר כמה שחקנים בכירים לקראת הגומלין מול קורינתיאנס הברזילאית בגביע הליברטאדורס, אבל זה לא אומר שקבוצתו מהתחתית התכוונה לוותר על היוקרה. הכחולים-צהובים נתנו פייט אדיר לריבר פלייט בסופרקלאסיקו סוער בארגנטינה שהסתיים ב-1:1 עמוס באירועים.

למרבה הצער, מרבית האירועים לא היו קשורים לכדורגל. עשרות חזיזים התפוצצו באיצטדיון הבומבונרה הגועש של בוקה, חלקם סמוך מאוד לשחקני האורחת. אבוקות הוצתו, חפצים נזרקו והמשחק הופסק לרבע שעה, לפני שחודש והצריך תוספת זמן של 13דקות. וגם במהלך התוספת, חזיזים התפוצצו קרוב לשוער ריבר והמפגש כמעט פוצץ.

והיה גם קצת כדורגל ולא מעט היסטוריה. ריבר פלייט הגיעה לביקור אצל יריבתה השנואה כאשר לנגד עיניה עמד המירוץ לאליפות, בו המיז'ונריוס נאבקים בעיקר בלאנוס ובניואלס אולד בויס. כבר אחרי 43 שניות מהפתיחה כבש מנואל לאנסיני האורח את השער המהיר ביותר בתולדות הסופרקלאסיקו, כשבנגיחה שבר את שיאו של פאבלו לדסמה מ-2007 (49 שניות).

ההמשך היה סוער לא פחות. בדקה ה-39 הצליח סנטיאגו סילבה להשוות ואיצטדיון הבומבונרה געש. במחצית השניה הגיעה הפסקת המשחק המדוברת והשופט הצעיר חרמאן דלפינו גם הרחיק את מאמן ריבר פלייט העצבני רמון דיאס. 10 דקות תוספת זמן נפסקו, אליהן הצטרפו עוד שתים ובדקה ה-112 הורחק גיז'רמו בורדיסו (האח של) בשל עבירה גסה.

"שיחקנו טוב יותר מאשר ריבר, בזה אני בטוח", סיכם מאמן בוקה קרלוס ביאנצ'י, אבל רמון דיאס מיהר לעקוץ בחזרה: "הם חוגגים תוצאות תיקו בבית. לנו יש מחשבות שונות מאוד". והוא לא טעה. שוער בוקה אגוסטין אוריון הסביר: "התיקו חיובי עבורנו כי שיחקנו עם הרבה ילדים".

ריבר פלייט מדורגת שלישית בטבלה עם 22 נקודות מ-12 מחזורים, 4 נקודות מאחורי המוליכה לאנוס. ניואלס אולד בויס, קבוצתם של מקסי רודריגס, גבריאל היינצה ואיגנסיו סקוקו, שניה עם 25 נק' ויכולה לטפס לפסגה אם תנצח את ארסנאל.