ליברטדורס: אולימפיה בדרך לזכיה בתואר

שער בדקה ה-94 נתן לפרגוואים 0:2 על אתלטיקו מיניירו במשחק הראשון בגמר. רונאלדיניו לא סייע לברזילאים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  18.07.13 - 07:02
פיטוני ומיראנדה בטירוף אחרי ה-0:2 (GETTYIMAGES)
פיטוני ומיראנדה בטירוף אחרי ה-0:2 (GETTYIMAGES)
תחילת כתבההיא לא הקבוצה המוכרת ביותר בדרום אמריקה, אבל כעת היא רחוקה 90 דקות בלבד מזכיה רביעית בתולדותיה בגביע הליברטדורס. אולימפיה מפרגוואי ניצחה לפנות בוקר (בין רביעי לחמישי) 0:2 את אתלטיקו מיניירו של רונאלדיניו במשחק הראשון בגמר, ועשתה צעד משמעותי מאוד לעבר הנפת התואר החשוב ביותר ביבשת.

לעיני למעלה מ-20 אלף צופים משולהבים פתחה אולימפיה בטירוף, ובדקה ה-23 היא באה על שכרה, כאשר אלחנדרו דניאל סילבה האורוגוואי מצא את הרשת. מהרגע הזה ובמשך דקות ארוכות המארחת לא הצליחה להגדיל את היתרון, אבל גם ידעה לא לאפשר לרונאלדיניו וחבריו שער חוץ יקר. ואז הגיעה תוספת הזמן.

4 דקות בתוך התוספת הגיע הרגע שאולי הכריע את המפגש כולו. ווילסון אוסמר פיטוני נעץ את הכדור ברשת, הרעיד את האצטדיון וסידר לאולימפיה מקדמה אדירה לקראת הגומלין בברזיל בשבוע הבא. כאמור, זכיה של הקבוצה מפרגוואי תהיה הרביעית בתולדותיה, כאשר ההנפה האחרונה אירעה ב-2002.

ומה עם רונאלדיניו, אתם שואלים? ובכן, מי שנחשב בעבר לכדורגלן הטוב בעולם לא השפיע על המשחק והוחלף כבר בדקה ה-65. בשבוע הבא הוא וחבריו יצטרכו להיות בשיאם, אם ברצונם לעשות היסטוריה ולהביא לאתלטיקו מיניירו את גביע הליברטדורס בפעם הראשונה אי פעם.