הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

דיווחים: מרסלו ביילסה ימונה למאמן ארגנטינה

מי שעמד על הקווים של האלביסלסטה במשך שש שנים, יחזור לעוד קדנציה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  11.07.16 - 22:44

תגיות: ארגנטינה

תחילת כתבה

יסגור מעגל? על פי דיווחים בארגנטינה, מרסלו ביילסה ימונה למאמן הנבחרת ויחליף את טאטה מרטינו, שעזב את תפקידו. המאמן, שהדריך את ארגנטינה במשך שש שנים, נחשב לפופולארי מאוד במדינה. אגב, אם ליונל מסי יחליט לחזור לנבחרת, הוא יפגוש שוב את המאמן שזימן אותו למונדיאל הראשון שלו ב-2006.

מרסלו ביילסה אחראי על לא מעט סיפורים יוצאי דופן בקריירת האימון הארוכה שלו, אך לא מזמן שבר שיא של עצמו כש-48 שעות בלבד אחרי שהוכרז רשמית כי יהפוך למאמן החדש של לאציו, הארגנטיני בן ה-60 הודיע על התפטרותו, מבלי שעבד דקה אחת בפועל. שלושה ימים אחרי, ייתכן שעכשיו אפשר להבין את הסיבה להתפטרות המסתורית.

ביילסה החל את קריירת האימון שלו בניואלס אולד בויס הארגנטינאית והגיע לאירופה לראשונה ב-1998 והדריך את אספניול. לאחר מכן אימן במשך שש שנים את ארגנטינה עימה הודח במונדיאל 2002 כבר בשלב הבתים. בעקבות הכישלון, הוא הציע את התפטרותו, אך בהתאחדות המקומית שכנעו אותו להישאר ומאוחר יותר הוביל את הנבחרת עד לגמר הקופה אמריקה. לאחר מכן ביילסה החליט להתפטר במפתיע מתפקידו וכעבור שלוש שנים מונה למאמן נבחרת צ'ילה, אותה הדריך ארבע שנים.

מכאן הארגנטינאי עבר לאמן באירופה והדריך את אתלטיק בילבאו, אותה הוביל לגמר הליגה האירופית, ולאחר מכן עמד על הקווים של  מארסיי. לפני מספר ימים הוא חתם בלאציו, אך החליט באורח פלא להתפטר כעבור יומיים. אם הדיווחים אכן יתבררו כנכונים, הסיבה לעזיבה המוקדמת תתברר באופן סופי.