תולה את המכנסיים: קיראי פרש בגיל 43

השוער ההונגרי הוותיק: "תודה לכדורגל שלימד אותי הכל"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.05.19 - 23:30
26 שנות קריירה ארוכות הסתיימו היום. קיראי (getty)
26 שנות קריירה ארוכות הסתיימו היום. קיראי (getty)
תחילת כתבהאחרי קריירה של קרוב ל-26 שנה, גאבור קיראי תולה את הכפפות (או, אם תרצו, את המכנסיים). השוער ההונגרי, שהחל את הקריירה ב-1993, פרסם הודעה באתר הבית שלו, בה הודיע רשמית על פרישה ממשחק פעיל: "תודה לכדורגל, שלימד אותי הכל והפך אותי לאדם טוב יותר. נלחמתי בכבוד כל יום, תמיד רציתי לעשות את המקסימום, הגעתי ללב עולם הכדורגל, ועכשיו אני רוצה לראות איך זה מאחורי הקלעים".

קיראי בן ה-43 עבר בלא מעט תחנות בקריירה הארוכה שלו, אותה החל בקבוצת האלאדש ההונגרית (שם גם סיים את הקריירה). בדרך, עבר ההונגרי בשמונה קבוצות: הרטה ברלין (שם בילה את פרק הזמן הממושך ביותר, שבע שנים, ונחשב לאחד מהשחקנים האהובים בתולדות המועדון), קריסטל פאלאס, ווסטהאם, אסטון וילה, ברנלי, באייר לברקוזן, מינכן 1860 ופולהאם.

במקביל, ההונגרי לבש לא פחות מ-108 פעמים את מדי הנבחרת הלאומית לאורך 18 שנים, כולל ההופעה ההיסטורית של הנבחרת ביורו 2016, אחרי 34 שנות היעדרות. ביורו שנערך בצרפת, לבש את המכנסיים האפורים המפורסמים, שהפכו לשם דבר. הנבחרת, בהנהגתו של ברנד שטורק הגרמני, רשמה ניצחון ושתי תוצאות תיקו בבית המוקדם, והעפילה לשלב שמינית גמר בו הודחה ע"י בלגיה החזקה.