ספרד, אנגליה ועוד: מצב חזרת הקהל באירופה

פיילוט בוומבלי, פסימיות בגרמניה ובשורות טובות לזהבי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.04.21 - 19:26
תחילת כתבה

החזרה לשגרה במגרשי הכדורגל בישראל ממשיכה בכיוון החיובי, לאחר שמוקדם יותר היום (רביעי) הודיעו משרדי הבריאות והספורט על הגדלת כמות הצופים, של עד 30 אחוזים מהתופסה ביציעים.

בבריטניה, שבה תוכנית החיסונים מתקדמת נהדר ועד כה חוסנו מעל ל-31 מיליון איש, ויחלו החודש בפיילוט לחזרת הקהל. בעוד שבוע וחצי, ב-18 באפריל, 4,000 אוהדים מקומיים יוכלו להיכנס לאצטדיון וומבלי (שמכיל 90,000 מקומות) בחצי גמר הגביע האנגלי בין לסטר לסאות'המפטון. ב-25 באפריל הכמות תוכפל ו-8,000 איש יפקדו את היציעים בגמר גביע הליגה בין מנצ'סטר סיטי לטוטנהאם.

ב-15 במאי, 21,000 איש ייכנס לגמר הגביע האנגלי, ובכל האירועים האוהדים יצטרכו כמובן להציג בדיקת קורונה שלילית, או תעודת מתחסן או מחלים. החל מ-17 במאי, בכל האצטדיונים באנגליה תותר כניסה של מחצית מהתפוסה, עד ל-10,000 איש לכל היותר. החל מה-23 ביוני יוסרו כל ההגבלות, בתקווה ליציעים מלאים בוומבלי בשלבים המכריעים של היורו.

בספדר, גמר גביע המלך שנדחה מעונה שעברה בין ריאל סוסיאדד לאתלטיק בילבאו, התקיים בסופו של דבר ללא נוכחות קהל, וכך גם הגמר הקרוב מול בילבאו לברצלונה. אם זאת, נשיא "לה ליגה", חאבייר טבאס, מקווה לשנות זאת בקרוב והצהיר בחודש שעבר: "אנחנו מקיים שבשבוע השלישי של אפריל נוכל להכניס אחוז מסוים מהאוהדים לאצטדיונים, ושאחרי חג הפסחא נוכל לקבוע תאריך".

באיטליה, גרמניה ובצרפת לעומת זאת, עונת 2020/21 עשויה כלל הנראה להסתיים עם יציעים ריקים. מנכ"ל הבונדסליגה, כריסטיאן זייפרט, אמר לאחרונה: "אף אחד בליגה או במועדונים לא רוצה משחקים ללא אוהדים, אך זה עדיין כך כי זה המצב היחיד שבו יש אישור לארח משחקים, וכנראה שזה יהיה המצב עד תום העונה". בצרפת ובאיטליה קיימות עדיין מגבלות בשל העלייה בהדבקה, ובארץ המגף אף היה לאחרונה סגר.

מי שיכולים להיות אופטימיים הם ערן זהבי ואלי דסה. אחרי שחלוץ פ.ס.וו איינדהובן התלונן שבסין היה קשה לו לשחק מול יציעים ריקים, החל מ-23 באפריל, במחזור ה-30 של הליגה ההולנדית, אוהדים יוכלו שוב להיכנס ליציעים, כאשר בכל אצטדיון יינתן אישור לכמות ספציפית.