התביעה החליטה: רופאי מראדונה יואשמו ברצח

בין הנאשמים: מנתח המוח והפסיכיאטר שטיפלו באגדת העבר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.05.21 - 14:35
(getty)
(getty)
תחילת כתבה

פרשת מותו של דייגו מראדונה הולכת ומסתעפת: היום (חמישי) הודיעה התביעה בארגנטינה כי שבעה מאנשי הרפואה שטיפלו באגדת העבר יואשמו בסעיף החמור ביותר - רצח. אם יימצאו אשמים, יוכלו לשבת עד 25 שנה בכלא. המשרד שיושב בסאן איסידרו אף ביקש כי תיאסר יציאתם של הנאשמים מארגנטינה. הנאשמים יספקו את עדותם החל מה-31 במאי.

כזכור, בתחילת החודש התפרסם הדו"ח של ועדה שכונסה לבדוק את הטיפול במראדונה, והמסקנות שלה תאמו את ההאשמות. ועדת המומחים כינתה את הטיפול "לא ראוי", במה שעלול להוביל לעונשי מאסר של עד 15 שנה לרופאים המעורבים, בשל רשלנות רפואית.

הוועדה כונסה בעקבות תלונה שהגישו ע"י שתיים מבנותיו של מראדונה כנגד ליאופולדו לוקה, הנוירוכירורג שטיפל בו בזמן אמת, והאחרון גם נחקר לצד גורמים נוספים שטיפלו בכדורגלן העבר בדקות הקריטיות.

ע"פ הדו"ח בן 70 העמודים, מראדונה כמעט והופקר לגורלו. צוות המומחים כי הוא נותר במצב קשה במשך לא פחות מ-12 שעות לפני שנקבע המוות, ואף טענו כי במידה והיה מקבל טיפול רפואי טוב יותר, היו לו סיכויים טובים יותר לשרוד את קריש הדם במוח ממנו סבל, ושהוביל לסיום חייו הסוערים בנובמבר האחרון.

סבסטיאן סאנצ'י, מי ששימש בעבר כדוברו של מראדונה הגיב לדו"ח ואמר: "זה ברור שהפאנל קבע כי דברים לא נעשו כהלכה". ההאשמות החמורות לגבי הדרך בה טופל מראדונה בדרך למותו מתבהרות, והן עשויות להמשיך ולעורר הדים בזמן הקרוב.